Ontario wstrzymuje znoszenie limitów pojemności dla pozostałych „miejsc o podwyższonym ryzyku” w pomieszczeniach ze względu na wzrost przypadków COVID-19.

Prowincja twierdzi, że chociaż ma jeden z najniższych wskaźników aktywnych przypadków w całym kraju, a pojemność szpitali i intensywnej opieki pozostaje na stabilnym poziomie, efektywna liczba reprodukcji wirusa i procent dodatnich wyników „nieznacznie wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Rząd twierdzi, że taki wzrost był „spodziewany”, ponieważ ludzie spędzają więcej czasu w pomieszczeniach ze względu na pogodę i złagodzenie obostrzeń pandemicznych.

Obowiązujące ograniczenia pojemności i wymogi dotyczące odległości, które miały zostać zniesione w nadchodzących dniach, pozostaną w mocy w przypadku niektórych obiektów zamkniętych, takich jak kluby nocne i sale recepcyjne.

Ogłaszając najnowszą aktualizację, dr Kieran Moore, naczelny lekarz Ontario, powiedział na konferencji prasowej, że transmisję napędzają głównie ludzie młodzi.

Prowincja podaje, że  10 listopada większość zgłoszonych nowych przypadków dotyczyła w pełni zaszczepionych osób,  232 przypadki na 454. Jednak zaszczepieni stanowią znacznie większą grupę populacji – 85 procent mieszkańców Ontario otrzymało co najmniej dwie dawki.

Od 31 października, liczba pozytywnych przypadków wzrosła wśród nieszczepionych, częściowo zaszczepione i całkowicie zaszczepionych

Spadek skuteczności szczepionek to kolejny czynnik, który może zwiększyć liczbę przypadków.

Ontario zaleca trzecią dawkę dla słabszych grup ludności i pracowników służby zdrowia.