Dr Caroline Quach-Thanh, przewodnicząca Kanadyjskiego Krajowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień (NACI) w latach 2017-2021, powiedziała, że dla większości grup wiekowych​​Covid jest mniej śmiertelny niż grypa .

Przemawiając w Quebecu podczas prowincjonalnej aktualizacji na temat Covid 19, reporter poprosił dr Quach-Thanh o powtórzenie tego, co powiedziała na temat ryzyka związanego z Covid i innymi wirusami układu oddechowego w szkołach.

„To, co zaobserwowaliśmy, jeśli chodzi o ciężki przebieg choroby Covid u dzieci, to fakt, że w większości grup wiekowych jest on mniejszy niż grypa pod względem ryzyka hospitalizacji” — powiedział Quach-Thanh.

„I tak, w pewnym momencie, będziemy musieli potraktować tego wirusa jak wszystkie inne i nie będziemy tak rygorystycznie  próbować całkowicie zapobiec jego transmisji, głównie dlatego, że teraz mamy – większość z nas — podstawową odporność, czy to poprzez szczepienie i/lub wcześniejszą infekcję”.

Stwierdziła dalej, że osiągnęliśmy „punkt zwrotny” z Covid i dzieci radzą sobie z nim całkiem dobrze, tak jak robią to z innymi wirusami układu oddechowego.

W zeszłym miesiącu, po tym, jak dyrektor ds. zdrowia publicznego w Ontario, dr Kieran Moore ostrzegł , że młodzi, zdrowi ludzie powinni rozważyć ryzyko zapalenia mięśnia sercowego przed czwartym szczepieniem

Pomimo analizy Covid przeprowadzonej przez dr Quach-Thanh, Quebec stał się ostatnio pierwszą prowincją, która zatwierdziła piąty zastrzyk szczepionki przeciw COVID dla osób starszych, a wkrótce zostanie ona rozszerzona na wszystkich dorosłych.