Federalny minister zdrowia “prywatnie uważa”, że prowincje i terytoria powinny wprowadzić obowiązek szczepień przeciwko covid
W nadchodzących miesiącach prowincje prawdopodobnie wprowadzą obowiązkową politykę szczepień, aby poradzić sobie z rosnącą liczbą przypadków COVID-19, powiedział w piątek minister zdrowia Jean-Yves Duclos.

„Widzimy,  że nasz system opieki zdrowotnej w Kanadzie jest delikatny,  a jedynym sposobem,  aby przejść przez  kryzys COVID-19, wywołany czy to przez ten wariant czy jakikolwiek przyszły   jest szczepienie” – stwierdził Duclos.

Duclos powiedział, że chociaż szybkie testy, maskowanie i dystansowanie społeczne są użytecznymi narzędziami, same nie wystarczą do zakończenia pandemii.

„Pięćdziesiąt procent hospitalizacji w Quebecu jest spowodowanych przez osoby, które nie zostały zaszczepione” – powiedział. „To obciążenie dla pracowników służby zdrowia, obciążenie dla społeczeństwa, które jest bardzo trudne do udźwignięcia, a dla wielu osób trudne do zrozumienia.

 

„Dlatego sygnalizuję, że jest to rozmowa, którą, jak sądzę, prowincje i terytoria, popierane przez rząd federalny, będą chciały przeprowadzić w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy”.

 

Podkreślił, że to od prowincji zależy, czy wprowadzić obowiązkową politykę szczepień.

w Ontario  liczba przypadków szpitalnych i na intensywnej terapii była następująca:

W szpitalach   z Covid -19

  • zaszczepieni (co najmniej jedną dawką) 1427 
  • niezaszczepieni – 441

na intensywnej terapii

  • zaszczepieni (co najmniej jedną dawką)  – 123
  • niezaszczepieni – 119