19 stycznia (Reuters) – Osoby, które wcześniej były zakażone COVID-19, były lepiej chronione przed wariantem Delta niż osoby zaszczepione , co sugeruje, że naturalna odporność była silniejszą tarczą niż szczepionki  poinformowali w środę urzędniy zdrowia w stanach Kalifornia i Nowy Jork.

Nowe badania przeprowadzone przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz urzędników ds. zdrowia w Kalifornii i Nowym Jorku wskazują, że latem i jesienią ubiegłego roku wcześniejszy przypadek Covid-19 chronił ludzi przed infekcją lepiej niż szczepienia podczas fali delta

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ustalenia, opublikowane w środę w tygodniowym raporcie CDC dotyczącym zachorowalności i śmiertelności , wydają się być sprzeczne z komunikatami dotyczącymi zdrowia publicznego, które promują szczepienia.

„Szczepionki nadal zmniejszają ryzyko zarażenia się wirusem wywołującym Covid-19 i są bardzo skuteczne w zapobieganiu ciężkim chorobom” – powiedział podczas rozmowy z dziennikarzami Benjamin Silk, jeden z autorów badania i epidemiolog chorób zakaźnych w CDC.

Nowe badanie opiera się na analizach infekcji Covid wśród ponad 1,1 miliona dorosłych w Kalifornii i Nowym Jorku od maja do listopada ubiegłego roku.

Oczekuje się, że CDC opublikuje badania na temat tego, jak szczepionki i dawki przypominające radzą sobie z omicronem jeszcze w tym tygodniu.