Zginęli od mrozu usiłując przejść przez zieloną granicę z Kanady do USA

Mieszkający na Florydzie mężczyzna został aresztowany po tym, jak 4 osoby, w tym dziecko, znaleziono zamarznięte na śmierć w pobliżu granicy z USA w Manitobie.

“To absolutna i rozdzierająca serce tragedia” powiedziała w czwartek na konferencji prasowej w Winnipeg   zastępczyni komisarza RCMP Jane MacLatchy.

Powiedziała, że ​​ciała mężczyzny, kobiety i dziecka zostały znalezione razem w jednym miejscu, podczas gdy ciało nastoletniego chłopca znaleziono kilka metrów dalej.

Uważa się, że zginęli z powodu mrozu podczas próby przejścia przez granicę z Kanady do Stanów Zjednoczonych.

Tuż przed 9:30 w środę  RCMP  otrzymała informacje od funkcjonariuszy Służby Celnej i Ochrony Granic USA o zatrzymaniu w pobliżu miasta Emerson grupy, która przybyła do Stanów Zjednoczonych z Kanady.

Funkcjonariusze amerykańscy powiedzieli, że jeden z dorosłych miał przedmioty przeznaczone dla niemowlęcia, ale dziecka nie było w grupie.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania po obu stronach granicy, a ciała znaleziono około 13:30 po stronie kanadyjskiej, około 10 kilometrów na wschód od Emerson, kilkanaście metrów od granicy.

RCMP wydał komunikat prasowy później tego dnia, aby poinformować, że wyszukiwanie zostało zakończone i nie znaleziono żadnych innych osób.

47-letni Steve Shand z Florydy został aresztowany i oskarżony o przemyt ludzi w związku z tym incydentem.

Zanim ciała zostały odkryte w Manitobie, funkcjonariusze Straży Granicznej USA zatrzymali   samochód dostawczy około kilometra na południe od granicy.

Jedna osoba w grupie miała plecak, który, jak powiedział, niesie dla czteroosobowej rodziny, która była z grupą, ale została rozdzielona w nocy. Plecak zawierał ubranka dla dzieci, pieluchę, zabawki i trochę lekarstw dla dzieci.

Trwają prace nad ustaleniem nazwisk i wieku zmarłych osób, a także zaplanowano sekcję zwłok w celu potwierdzenia przyczyn śmierci, powiedziała MacLatchy na czwartkowej konferencji prasowej, nazywając ich ofiarami z powodu podejrzenia o handel ludźmi.

„Te osoby, w tym niemowlę, zostały pozostawione same sobie w środku śnieżycy, gdy przy temperaturze ok -35 [z wiatrem]” – dodała.

L