Kandydatka liberałów Jessica Dale-Walker startująca w okręgu Calgary Nose Hill przeprosiła za obraźliwe uwagi pod adresem osób mieszkających w Albercie, które w pierwszej kolejności chciały się szczepić przeciwko COVID-19. Dale-Walker porównała ich w listopadzie ubiegłego roku do laboratoryjnych świnek morskich (guinea pigs).

Przeprosiny za komentarz kandydatki najpierw opublikowała partia liberalna, a potem sama Dale-Walker. Oświadczyła, że tamte słowa były błędne i nieprzemyślane, i teraz już nie myśli w ten sposób. Dodała przy tym, że sama jest już zaszczepiona dwoma dawkami i uważa, że każdy, kto może, powinien się szczepić.

Tweet o szczepionkach nie jest jedynym wpisem Dale-Walker, który wzbudził kontrowersje. W marcu 2020 roku kandydatka opublikowała wątek, w którym stwierdziła, że politycy z Alberty mają tendencję do obwiniania rządu federalnego za problemy prowincji. Używając wulgaryzmów podsumowała, że Alberta musi w końcu się podporządkować, bo w gruncie rzeczy nie jest taka wspaniała, za jaką się uważa.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Dale-Walker startuje w okręgu, w którym o reelekcję ubiega się konserwatystka Michelle Rempel Garner. Rempel Garner reagując na komentarze Dale-Walker napisała, że premier Trudeau powinien potępić takie wypowiedzi i wyjaśnić, dlaczego ktoś o takich poglądach jest mile widziany w jego partii.

Dale-Walker zablokowała potem swoje konto na twitterze.