Premier Justin Trudeau ogłosił w piątek, że rząd federalny dołoży się do trzech projektów związanych z transportem w Mississaudze. Koszt inwestycji to 675 milionów dolarów.

Trudeau wystąpił w towarzystwie prowincyjnego ministra transportu Stana Cho i burmistrz Bonnie Crombie.

Trzy projekty będą dotyczyć: zastąpienia obecnie używanych autobusów z silnikami spalinowymi 358 autobusami hybrydowymi, utworzenia szybkiego korytarza transportowego dla autobusów wzdłuż Dundas Street na odcinku od Confederation Parkway do Etobicoke Creek, unowocześnienia istniejących korytarzy transportowych dla autobusów poprzez m.in. wydzielenie pasów priorytetowych na skrzyżowaniach.

Korytarz wzdłuż Dundas Street ma skrócić czas przejazdu tego odcinka o 6 do 17 minut. Trudeau podkreślał, że rozwój transportu oznacza poprawę jakości życia mieszkańców GTA, którzy będą krócej stać w korkach, a Mississauga stanie się lepszym miejscem do życia i pracy.

Jeśli chodzi o koszty, to trzy poziomy rządu podzielą się następująco: Ottawa da 271 milionów dolarów, Queen’s Park – 225 mln, a Mississauga – 180 mln.

W lutym rząd Ontario ogłosił, że budowana obecnie linia kolei LRT wzdłuż Hurontario będzie nosić imię Hazel McCallion. Była burmistrz Mississaugi 14 lutego skończyła 101 lat. 18-kilometrowa linia ma być otwarta w 2024 roku.