Kanada wyłączyła dystrybucję dwóch znanych, kontrolowanych przez państwo rosyjskich sieci telewizyjnych ze swojej listy autoryzowanych serwisów programowych RT (dawniej Russia Today lub Rossiya Segodnya) oraz jego francuski odpowiednik RT France.

Kanadyjska Komisja ds. Telewizji i Telekomunikacji (CRTC) ogłosiła w środę, że formalnie usuwa kanały, ponieważ „nie są one zgodne z kanadyjskimi standardami nadawania”.

„Wolność słowa i szereg perspektyw są niezbędną częścią naszej demokracji. Możliwość nadawania w Kanadzie to jednak jest przywilej, a nie prawo ” – powiedział Ian Scott, przewodniczący i dyrektor naczelny CRTC.

CRTC zastrzega sobie prawo do usunięcia zagranicznych kanałów ze swoich autoryzowanych list, jeśli nie spełniają one standardów kanadyjskich, nie spełniają celów polityki określonych w kanadyjskiej ustawie o radiofonii i telewizji lub nie służą interesowi publicznemu.

Na początku tego miesiąca RT i kontrolowana przez państwo agencja informacyjna Sputnik zostały zakazane przez kraje członkowskie UE. Usługa została również wycofana z australijskiego eteru.

Dlaczego? Ponieważ jesteś zbyt głupi by myśleć samodzielnie – podsumował prof.- Jordan Peterson