Wydawanie setek dolarów na okulary swoich dzieci co kilka lat może być frustrujące, ale można skorzystać z programów oferujących pomocną dłoń.

Choć działy optyczne w Loblaws i Real Canadian Superstore nie prowadzą już programu Kids See Free, istnieją inne programy w Kanadzie, które oferują darmowe okulary dla dzieci.

1. Clearly
Sprzedawca soczewek, okularów korekcyjnych i   przeciwsłonecznych Clearly oferuje bezpłatne okulary dzieciom w wieku poniżej 10 lat. Aby skorzystać z oferty, zabierz dziecko do lokalnego sklepu Clearly (w Ontario, Albercie i Kolumbii Brytyjskiej), wraz z receptą na oczy i kartą zdrowia. Recepta nie może być starsza niż rok.

2. Eye See… Eye Learn
Jeśli Twój przedszkolak potrzebuje pary modnych oprawek, program Eye See… Eye Learn może je zapewnić. Inicjatywa, wspierana przez Essilor Vision Foundation Canada i Modern Optical Canada, współpracuje z optometrystami w wybranych prowincjach w całym kraju, aby zapewnić dzieciom urodzonym w 2016 lub 2017 roku jedną bezpłatną parę okularów. Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnych okularów, po prostu upewnij się, że badanie wzroku Twojego dziecka zostało przeprowadzone przez  lekarza uczestniczącego w programie. Aby znaleźć najbliższego optyka uczestniczącego w programie, odwiedź witrynę programu i poszukaj gwiazdki obok jego nazwiska.

3. Mobile Vision Care Clinic
Ta fantastyczna inicjatywa, która jest również partnerem Essilor Vision Foundation Canada, zapewni Twojemu dziecku optometrystę! Uczestnicy programu odwiedzają wybrane szkoły w Manitobie, aby promować dostępność opieki okulistycznej i zapewniają dziecku na miejscu badania wzroku i okulary. Klinika Mobile Vision Care zapewnia soczewki odporne na zarysowania  wraz z szeroką gamą oprawek. Zajrzyj na stronę programu, aby dowiedzieć się więcej o tym, gdzie działa poradnia w prowincji.