Dwóch eurodeputowanych  gwałtownie skrytykowało premiera Justina Trudeau, oskarżając kanadyjskiego przywódcę o łamanie praw protestujących w „Konwoju Wolności”.

Podczas swojego przemówienia w Parlamencie Europejskim w Brukseli w środę Trudeau wezwał do pomocy Ukrainie  i poruszył sprawę protestu Konwoju Wolności..

W swoim przemówieniu Trudeau oskarżył „cynicznych populistów” o oferowanie „łatwych rozwiązań, które grają na ludzkich obawach, i to nawet w Kanadzie, gdzie 90 procent ludzi jest zaszczepionych”.

Poniżej kontynuacja tekstu

Jak już pisaliśmy, w reakcji na mowę Trudeau,   eurodeputowany Mislav Kolakusic z Chorwacji,  powiedział: „W obronie naszych praw i praw naszych dzieci, które zdobyliśmy przez wieki, wielu z nas, w tym ja, gotowych jest do zaryzykowanie naszej wolności i własnego życia.” Dodał, że Kanada stała się „symbolem łamania praw obywatelskich”, będąc pod „quasi-liberalnym butem” Trudeau. Opublikowane na Twitterze wystąpienie zostało obejrzane ponad milion razy.

Krytykę Trudeau kontynuowała  niemiecka eurodeputowana Christine Anderson.

„Premier, który otwarcie podziwia chińską  dyktaturę, która depcze podstawowe prawa, prześladując i kryminalizując własnych obywateli jako terrorystów tylko dlatego, że odważyli się przeciwstawić jego wypaczonej koncepcji demokracji, nie powinien w ogóle przemawiać w tej sali. ,” powiedziała.

Zakończyła swoje przemówienie, mówiąc Trudeau, że jest „hańbą dla jakiejkolwiek demokracji” i „Proszę, oszczędź nam swojej obecności”.

Anderson jest członkiem Alternatywy dla Niemiec.

Nagranie z obu przemówień od czwartkowego popołudnia uzyskało ponad 2 miliony wyświetleń na Twitterze