Uczeń 11 klasy liceum z North York trafił do szpitala po strzelaninie, do której doszło przed budynkiem szkoły. Strzały padły na parkingu przy Victoria Park Collegiate Institute około 11 rano w czwartek. Rzecznik prasowy torontońskiego kuratorium szkół publicznych Ryan Bird przekazał, że szkołę niemal natychmiast zamknięto, tak że uczniowie i nauczyciele pozostawali w klasach przez większość dnia, gdy policja badała miejsce zdarzenia.

Bird powiedział, że padło wiele strzałów. Okoliczności zdarzenia nie są znane. Dodał, że szkoła ma monitoring, kamery znajdują się zarówno w środku budynku, jak i na zewnątrz. W ramach śledztwa policja przegląda nagrany materiał.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Policja na początku podając lokalizację ofiary wskazywała na okolicę Don Mills Road i Lawrence Avenue, mniej więcej 3 kilometry od szkoły. Później jednak wyjaśniła, że ranny uczeń przemieszczał się i był w kilku miejscach, zanim został przetransportowany do szpitala. Nie chciał ujawnić miejsca strzelaniny.

To kolejny brutalny incident związany z Victoria Park Collegiate Institute w tym roku szkolnym. W listopadzie uczeń 11 klasy Maahir Dosan został śmiertelnie ugodzony nożem na boisku. Dwie inne osoby też zostały wówczas ranne.