Właściciele restauracji Barrel House Korchma w Etobicoke poszukują osoby, która w czwartek około 11:30 przed południem ukradła z lokalu puszkę z datkami na rzecz Ukrainy. Zdjęcie mężczyzny wykonane przez kamerę monitoringu zostało zamieszczone w mediach społecznościowych restauracji.

Współwłaścicielka Tetyana Barylko opowiada, że mężczyzna nie złożyła zmówienia, tylko najpierw zapytał kelnerki, czy może skorzystać z toalety, a potem chciał kupić opakowanie na jedzenie na wynos. Gdy kelnerka poszła po pudełka, mężczyzna zabrał dwie puszki z datkami i wyszedł.

Kamery zarejestrowały, jak biegnie dookoła budynku, a następnie przeskakuje przez ogrodzenie. Przy ogrodzeniu znaleziono jedną z puszek – była otwarta, a pieniądze ze środka zostały zabrane.

Skradziono co najmniej 2000 dolarów, mówi Barylko.

Kobieta dodaje, że obsługa restauracji nie przypomina sobie, by mężczyzna, który ukradł puszki, kiedykolwiek wcześniej odwiedzał lokal. Okoliczni mieszkańcy mówią, że poszukiwany pochodzi z okolic Mimico.

Barrel House Korchma prowadzi zbiórkę na rzecz Ukrainy we współpracy z Friends of Ukraine Defense Forces Fund. Organizacja Friends of Ukraine Defense Forces Fund wysyła pomoc humanitarną dla ukraińskich żołnierzy, wolontariuszy i ich rodzin.