Braki kierowców i skutki cyberataku, którego celem było oprogramowanie sieciowe do planowania przewozów, przyczyniają się do coraz większych trudności z dowozem uczniów do szkół. W czwartek Waterloo Catholic District School Board (WCDSB) i Waterloo Region District School Board (WRDSB) ogłosiły, że tymczasowo będzie zawieszone kursowanie autobusów na niektórych trasach.

Zmiany wejdą w życie już w poniedziałek i będą obowiązywały co najmniej do grudnia.

WCDSB napisało, że rozumie, iż zmiany będą trudne dla wielu uczniów i ich rodziców, ale Student Transportation Services of Waterloo Region (STSWR) musiało ostatecznie podjąć taką decyzję. Rodziny mają być poinformowane dzień przed wprowadzeniem zmian.

Trasa autobusu szkolnego może być zawieszona, jeśli z powodu braku kierowców autobusy są na niej stale opóźnione ponad 30 minut. WCDSB przekazało, że na niektórych trasach spóźnienia są większe niż 30 minut i zdarzają się często. WRDSB przyznało, że niekiedy opóźnienia sięgają 50 minut, a nawet zdarzają się dłuższe.

Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego STSWR ostrzegało, że spodziewa się opóźnień z powodu niedostatecznej liczby kierowców.