To jest po prostu złe. To zaszło za daleko. Uczniowie muszą przestrzegać zasad dotyczących ubioru, dlaczego nauczyciele mieliby tego nie robić?”


Wśród ogłuszających  klaksonów przed szkołą Oakville Trafalgar High School protestowali rodzice, którzy  chcieli powiedzieć, że to, co dzieje się w liceum, jest nie do przyjęcia,   że transpłciowa nauczycielka technologii, która jeszcze dwa lata temu identyfikowała się jako mężczyzna, a obecnie ubiera do pracy obcisły sweter podkreślający gigantyczne protezy piersi, z widocznymi sutkami nie powinna tego robić.

W oświadczeniu wydanym w zeszłym tygodniu dyrektor ds. edukacji HDSB Curtis Ennis powiedział, że rada uznaje prawa uczniów, personelu, rodziców/opiekunów i członków społeczności do równego traktowania bez dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową i ekspresję płciową.

„Nie mam problemu z osobą transpłciową, ale istnieje limit tego, jak daleko możesz się posunąć. Dzieci nie muszą tego oglądać” – powiedziała Liza Cowell, która w piątek (23 września) po południu dołączyła do protestujących zgromadzonych przed szkołą przy Devon Road

Kiedy uczniowie wyszli ze szkoły niektórzy przyłączyli się do protestujących.  „Myślałem, że nauczyciele powinni dawać przykład uczniom, a nie odwrotnie”, powiedział uczeń OTHS o imieniu Tony.