Premier Alberty  Danielle Smith powiedziała, że ​​anuluje umowę konsultingową dotyczącą polityki zdrowotnej  ze Światowym Forum Ekonomicznym – ponieważ nie będzie współpracować z grupą, która chwali się kontrolowaniem rządów.
„Uważam, że to niesmaczne, gdy miliarderzy przechwalają się, jak dużą kontrolę mają nad przywódcami politycznymi” – powiedziała Smith na konferencji prasowej w poniedziałek po zaprzysiężeniu jej nowego gabinetu.

„To obraźliwe… ludzie, którzy powinni mieć wpływ na rząd, to ci, którzy  głosują.

„Szczerze mówiąc, dopóki ta organizacja nie przestanie się przechwalać, jak dużą kontrolę mają nad przywódcami politycznymi, nie jestem zainteresowana współpracą”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Premier Zjednoczonej Partii Konserwatywnej powiedziała też, że ​​jest w kontakcie z federalnym przywódcą konserwatystów Pierre’em Poilievre’em, który oświadczył, że on i jego klub nie chcą mieć nic wspólnego ze Światowym Forum Ekonomicznym.

Umowa  Alberta Health Services zakłada, że ​​prowincja dzieli się informacjami ideami z badaczami  z Uniwersytetu Harvarda i Kliniki Mayo pod patronatem forum.

 

„Będę korzystała z porad naszych pielęgniarek z pierwszej linii, lekarzy, ratowników medycznych i pracowników służby zdrowia, aby rozwiązać lokalne problemy, które mamy” wyjaśniła premier.