Toronto District School Board (TDSB) ogłosiło, że wstrzymuje się z wprowadzeniem ankiety dla uczniów zawierającej pytania i seksualność i rasę. Kuratorium oświadczyło, że w tym czasie przeprowadzi dalszą analizę ankiety. E-mail z oświadczeniem został wysłany do rodziców w czwartek wieczorem.

Ankieta zawierała m.in. pytania stawiane uczniom szkół podstawowych o znajomość praktyk stosowanych przez osoby transseksualne w celu ukrycia ich płci biologicznej. Kontorwersyjne lelementy ankiety zostały ujawnione przez dziennikarkę Sue-Ann Levy z True North. W wywiadzie True North z Jamilem Jivanim, byłym doradcą rządu Ontario, a obecnym przewodniczącym Canada Strong and Free Network, Jivani pokazywał nawiązania ankiety do krytycznej teorii rasy.

Kuratorium przygotowywało różne wersje ankiety dla szkół średnich i podstawowych, ale wszystkie zawierały elementy związane z seksualnością i rasą.

Z oświadczenia TDSB nie wynika, co było bezpośrednim powodem decyzji o odroczeniu wprowadzenia ankiety. Kuratorium napisało, że ankieta została upubliczniona zanim jeszcze przeszła właściwe przeglądy i zatwierdzenia.