Dlaczego młode kobiety w Polsce odkładają decyzję o macierzyństwie? Albo dlaczego świadomie nie decydują się na powiększenie rodziny? Powodów jest mnóstwo, jednak zdaniem prezesa PiS jednym z decydujących czynników ma być nadmierne spożywanie alkoholu przez młode kobiety.

We wtorkowym wydaniu “Dzień dobry TVN” głos w tej sprawie zabrała  pisarka Agnieszka Szpila, która wystąpiła z  apelem do Polek. Agnieszka Szpila, wychowuje dwie 16-latki z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
– Cieszę się z każdych takich durnot prezesa i PiS-u, bo wydaje mi się, że to daje nam tylko jeszcze większy przyczynek do tego, aby “odwdzięczyć się” za to, że odebrano nam w tym kraju prawa reprodukcyjne, za utrudniony dostęp do aborcji, właściwie praktycznie żaden w tym momencie. Za słaby dostęp do antykoncepcji, badań prenatalnych. Uważam, że to co zrobił Kaczyński i ten rechot, sprzyja temu, aby teraz podjąć taką decyzję – świadomie kieruję apel do Polek i mieszkanek Polski, aby rzeczywiście zawiesić rozmnażanie się – powiedziała na antenie.