W liście do pracowników menedżer Toronto informuje, (…)

“we wrześniu 2021 miasto wprowadziło obowiązkową politykę szczepień dla wszystkich pracowników  w celu zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy. To był nie tylko nasz obowiązek, ale słuszna rzecz do zrobienia w tamtym czasie”.

 

Polityka ta odzwierciedlała ówczesne porady dotyczące zdrowia publicznego i zdrowia w miejscu pracy, aby zapewnić nam ochronę i spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Miasto od samego początku zapowiadało, że będzie stale dokonywać przeglądu tej polityki, kierując się nauką i dowodami. Biorąc pod uwagę, że ponad 90 procent społeczeństwa i 99 procent personelu miasta ma obecnie co najmniej dwie dawki szczepionki, wytyczne naukowe i dotyczące zdrowia publicznego nie wspierają już potrzeby obowiązkowej polityki szczepień.

 

W związku z tym, począwszy od czwartku, 1 grudnia, polityka miasta dotycząca obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 zostanie zaktualizowana, aby odzwierciedlić, że obowiązkowe szczepienia nie są już wymagane dla pracowników miasta, wolontariuszy i podwykonawców. Miasto nadal mocno zachęca wszystkich do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, w tym jesiennej dawki przypominającej, aby zapobiec poważnym chorobom.

 

Dodatkowo, uzwiązkowionym pracownikom, którzy albo nie ujawnili swojego statusu szczepień, albo nie zostali zaszczepieni, zaoferuje się przywrócenie do pracy jak pracowników City po urlopach bezpłatnych. Będą mogli wrócić do miejsca pracy, gdy zaktualizowana polityka wejdzie w życie 1 grudnia.