Kanadyjskie ministerstwo odpowiedzialne za środowisko niedawno pochwaliło się, że   „realny postęp” w osiąganiu celów „klimatycznych” zawdzięczamy drakońskim blokadom COVIDowym   nałożonym na Kanadyjczyków przez ponad rok przez różne szczeble administracji

Jak donosi Blacklock’s Reporter, kanadyjski Departament Środowiska na początku tego tygodnia poinformował, że najnowszy raport wykazał, iż emisje szkodliwych gazów w 2020 r. spadły o dziewięć procent z powodu blokad COVID.

„Decyzja Kanady, by walczyć ze zmianami klimatycznymi i zmierzać w kierunku czystej energii w przyszłości, tylko się przez to wzmocniła” — z dumą stwierdza departament.

Według raportu, niższe emisje wynikały ze spowolnienia w przemyśle naftowym i gazowym, transporcie drogowym, a także w transporcie lotniczym.

„Emisje spadły w 2020 r. w wyniku ograniczenia poziomu aktywności i działań związanych z pandemią”, odnotowano w raporcie, wyjaśniając, że w wyniku blokad emisje z paliwa do silników odrzutowych spadły o 44 procent, a emisje z pojazdów spadły o 17 procent.

Począwszy od marca 2020 r. rząd federalny premiera Justina Trudeau wraz ze wszystkimi rządami prowincji nakazał Kanadyjczykom pozostanie w domu, aby „spłaszczyć” krzywą COVID.

Tygodnie blokad zamieniły się w miesiące, które następnie zamieniły się w lata, a ostatecznie dane wskazują, że surowe środki najprawdopodobniej nie powstrzymały rozprzestrzeniania się wirusa.

W wielu obszarach Kanady blokady dotyczyły nie tylko tak zwanych „nieistotnych” biznesów, ale także instytucji religijnych, takich jak kościoły, ośrodki edukacyjne na wszystkich poziomach nauczania, a w Quebecu obejmowały nawet wprowadzenie godziny policyjnej.

Nawet po tym, jak szczepionki COVID stały się powszechne, wiele prowincji nadal stosowało drakońskie blokady. Co więcej, wszystkie prowincje wdrożyły jakąś formę paszportów szczepionek przeciwko COVID, co oznaczało, że osoby wolne od szczepionek zostały odcięte od wielu aspektów życia społecznego.

Podczas blokad wielu sceptyków głównego nurtu narracji ostrzegało, że wkrótce mogą zostać wprowadzone blokady w celu zwalczania innych tak zwanych kryzysów klimatycznych, w tym spowodowanej przez człowieka „zmiany klimatu”.

Od czasu objęcia urzędu w 2015 r. Trudeau konsekwentnie forsuje  radykalną agendę środowiskową  przedstawioną przez ONZ w Agendzie 2030 o celach zrównoważonego rozwoju. Program, ten jest również promowany przez Światowe Forum Ekonomiczne w ramach programu „Wielkiego Resetu”.

za lifesite news