Wszyscy  korzystający z basenów w City of Edmonton mogą pływać i odpoczywać z obnażoną klatką piersiową niezależnie od tożsamości płciowej mówią wytyczne miasta dotyczącymi strojów kąpielowych na basenach, obowiązujące od czerwca 2022 r., ale nie jest to szeroko reklamowana zasada.

Priya Bhasin-Singh, dyrektor ośrodków wodnych i rekreacyjnych w Edmonton, powiedziała, CBC News, że wytyczne dotyczące pływania nie mogą dyskryminować ze względu na płeć ani wykluczać nikogo odwiedzającego obiekt miejski”

Obecnie w mieście działa 15 basenów krytych i cztery baseny zewnętrzne.

Miasto zaczęło przeglądać swoje zasady dotyczącą strojów kąpielowych w 2019 roku, aby upewnić się, że są zgodne z ustawą Alberta Human Rights Act

Poprzednie wytyczne  wymagały od kobiet noszenia góry, podczas gdy mężczyźni nie byli do tego zobowiązani, powiedział Christopher Webster, doradca ds. komunikacji medialnej miasta

Polityka była nowością dla klientów udających się w środę do Commonwealth Community Recreation Centre. „To trochę dziwne, że kobiety chodzą topless” – uznał Jamie Earle, bywalec siłowni,  który nie był świadomy nowych zasad.

Yasmin Soarez jednak ​​była zaskoczona tą polityką. „Myślę, że w ogóle nie powinno to być dozwolone” – powiedziała. „Nie wszyscy mają takie same wartości i przekonania”. Wiele osób może  czuć się nieswojo.

Bhasin-Singh powiedziała, że miasto nie otrzymało do tej pory żadnych negatywnych opinii na temat nowych zasad.

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy ludzie będą czuli się niekomfortowo” – dodała, ale jest to jednak kwestia praw człowieka i mamy obowiązek równego traktowania wszystkich osób korzystających z obiektów miejskich”.

za CBC News