Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, stwierdził, że jeśli Trump  zostanie w nadchodzącym tygodniu aresztowany przez prokuraturę na Manhattanie to odniesie miażdżące zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

Musk odpowiadał na tweet konserwatywnego użytkownika @KaladinFree, który zasugerował, że Trump powinien zostać pozbawiony prawa kandydowania w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

W sobotę były prezydent założył konto Truth Social, przewidując, że we wtorek zostanie postawiony w stan oskarżenia w związku z roszczeniami, jakoby zapłacił Stormy Daniels za milczenie w sprawie ich rzekomego romansu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Uznając motyw  prokuratora okręgowego  za „skorumpowany i wysoce polityczny”, stwierdził, że śledztwo jest sposobem na wyeliminowanie go z wyścigu prezydenckiego, w którym obecnie prowadzi w sondażach.

Posłanka Marjorie Taylor Greene (R-GA) również przewiduje, że ten incydent sprawi, że Trump „wygra jeszcze bardziej, ”,

Ponadto prawnik Alan Dershowitz skrytykował prokuratora generalnego Manhattanu Alvina Bragga, który wystąpił przeciwko Trumpowi, twierdząc, że gdyby były prezydent został oskarżony, byłaby to „ukierunkowana niesprawiedliwość”.

„Wszyscy przyzwoici ludzie, niezależnie od tego, czy są politycznie przeciwni Trumpowi (tak jak ja), czy też popierają jego kandydaturę, powinni być zaniepokojeni  wykorzystywaniem prokuratury do celów politycznych, aby uniemożliwić potencjalnemu kandydatowi ubieganie się o urząd” – napisał Dershowitz w artykule dla New York The Sun. „Dziś tę podstępną taktykę stosuje prokurator Demokratów przeciwko kandydatowi Republikanów. W 2016 r. podjęto starania, aby zastosować ją przeciwko kandydatowi Demokratów”.

Trump utrzymuje, że jest niewinny, obiecując, że w przyszły weekend będzie w Teksasie na wiecu.