Walmart zamknął połowę swoich klepów w Chicago twierdząc, że są nierentowne.
Sklepy zostaną zamknięte do 16 kwietnia, Chicago dotknięte jest bezprecedensową falą grabieży, co naraża wielkie sieci na duże straty, które w minionych 5 latach jeszcze się podwoiły. Tymczasem nowo wybrany liberalny burmistrz miasta Brandon Johnson, wini za wysoką przestępczość i ubóstwo mieszkańców… biznesy, które nie płacą podatków.

Johnson zastąpił  burmistrz Lori Lightfoot, która wypadła z łask po tym, jak przestępczość wzrosła o 47 proc.
Podczas gdy Walmart w swoim oświadczeniu nie określił dokładnych przyczyn ciągłych strat w sklepach w Chicago na przestrzeni lat, wiele osób w mediach społecznościowych od razu wskazało na wskaźniki przestępczości w okolicy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Według Departamentu Policji w Chicago, do tej pory w 2023 roku w stosunku do 2022 roku kradzieże wzrosły o 25 procent  podczas gdy napady wzrosły o 11 procent.

W 2022 roku dyrektor generalny Walmart, Doug McMillon, ostrzegł, że zbiorowe kradzieże mają miejsce w sklepach w całym kraju i mogą  spowodować dodatkowe zamknięcia.

Zamknięcia w Chicago nastąpiły zaledwie kilka dni po tym, jak Walmart zamknął kilka sklepów w Portland w stanie Oregon w marcu, również ze względu na brak rentowności rentowności.

za Daily Mail