Szanowny Panie Redaktorze!

        Muszę się upomnieć!

        W artykule z szóstego kwietnia, zamieścił Pan zdjęcie z uroczystości podniesienia flagi papieskiej na maszcie przed ratuszem torontońskim.

        Artykuł wyszczególnia kilku znamienitych mówców, ale inne osoby, także z tego zdjęcia, pomija.

        Trudno nie zauważyć Chris’a Korwina-Kuczyńskiego (K-K), raz, że to słusznej postury mężczyzna, a także bo jest on też bardzo aktywnym działaczem prawej strony tutejszej sceny politycznej i w końcu, ponieważ – jak widać na zdjęciu- dumnie nosi mantullę Zakonu Rycerzy Jana Pawła II-go (ZRJPII), który od 12 lat działa w Polsce, a od roku w Kanadzie, w tutejszej Archidiecezji, i to całkiem oficjalnie, bo ma na to pozwolenie od samego kardynała T Collinsa.

        Jest tych rycerzy na zdjęciu kilku. Niżej podpisany, odpowiedzialny, za ZRJPII w Kanadzie, jakoś się zawieruszył i na zdjęciu go nie widać, choć fizycznie był tam obecny.

        Dodam, że wymieniony w artykule Ojciec Adam Filas jest naszym kapelanem, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

        Istnienie samego święta; Dnia Świętego Jana Pawła II-go zawdzięczamy aktywności i oddaniu przdstawicieli Polonii kanadyjskiej.

Ale jednym z głównych organizatorów obchodów tegoż święta w Toronto jest właśnie K-K i czyni to także jako jeden z Rycerzy Zakonu Świętego JPII.

        Było to już podkreślone wcześniej, na plakatach informacyjnych, gdzie Zakon został wymieniony jako główny sponsor.

        To w związku z tym, w trakcie uroczystości, Ted Opitz (po lewej stronie na zamieszczonym zdjęciu) przekazał symbolicznie list od merostwa Toronto, podpisany przez Jennifeer McKelvis i proklamujący 2-gi kwietnia dniem świętego Jana Pawła ii-go, niżej podpisanemu, jako przedstawicielowi Zakonu.

        Podaję to nie bez kozery, bo w Polsce, Zakon Rycerzy Jana Pawła ii-go był jednym z głównych motorów protestu, w którym uczestniczyliśmy tu, w Toronto.

        Generał Zakonu, Mecenas Krzysztof Wąsowski, był w dniach poprzedzających protest gościem wielu mediów, m. in.; Telewizji Trwam, Dziennikarskiego Pokera TV Republika czy w Polsatu News.

        Zacny Brat Generał wystosował też, na youtube, odezwę wzywającą do zademonstrowania naszego świadectwa wiary wszędzie tam, gdzie jesteśmy.

        Odezwę tą wygłosił po polsku, ukraińsku, włosku, francusku, angielsku i hiszpańsku; czyli w językach,  których używają Rycerze JP II na całym świecie.

        Vivat Iesus! Totus Tuus!

        Brat Leszek Dacko, Rycerz Matki Bożej Królowej Polski

Od redakcji: Nadrobimy to.