W ubiegły weekend na torze kolarskim w Milton mieliśmy po raz kolejny okazję obejrzeć zawody z serii Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Impreza ta (z przerwą spowodowaną pandemią) odbywa się rokrocznie od 2017 roku, a biorą w niej udział zawodnicy światowej czołówki, startujących w wielu konkurencjach.

Wśród uczestników zawodów tradycyjnie jest również liczna reprezentacja Polski, która w 2019 roku odniosła sukces zwyciężając drużynowo w całych zawodach. W tym roku największe sukcesy odnieśli Mateusz Rudyk który zajął drugie miejsce w sprincie, drużyna kobieca, która zdobyła trzecie miejsce w sprincie, Daria Pikulik – szósta w wyścigu Omnium, i Mariola Karwacka – siódma w wyścigu Keirin.

Mimo iż tym razem Polska drużyna nie zwyciężyła w całych zawodach, jednak zaprezentowała się bardzo dobrze odnosząc sukcesy w wielu konkurencjach.