Kanadyjska Komisja ds. Radia, Telewizji i Telekomunikacji (CRTC) rozpoczęła konsultacje społeczne online na temat wniosku złożonego przez organizację działającą na rzecz praw osób LGBTQ, która zwróciła się o wyeliminowanie  programów Fox News z pakietów telewizji kablowej w związku z  komentarzami  byłego gospodarza Foxa, Tuckera Carlsona.

Egale Canada napisała list otwarty do CRTC  po tym jak Carlson powiedział podczas odcinka „Tucker Carlson Tonight”, że niektóre osoby transpłciowe „wydają się być wściekłe na tradycyjnych chrześcijan”.

Egale uważa, że komentarze Carlsona „miały na celu sprowokowanie nienawiści i przemocy wobec społeczności 2SLGBTQI+”, dodając, że programy Fox News „wyraźnie naruszają kanadyjskie standardy nadawcze i nie powinno dla nich być miejsca w kanadyjskich sieciach”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

CRTC nie skomentowało prośby Egale o zakazanie Fox News, ponieważ stwierdziło, że komisja obecnie analizuje   problem. CRTC ma listę międzynarodowych nadawców, których dostawcy usług kablowych mogą oferować Kanadyjczykom w pakietach. Regulator cofnął koncesję na nadawanie Russia Today po inwazji Moskwy na Ukrainę.