List do Polaków w Rzeczpospolitej i do Polaków rozproszonych po całym świecie

Toronto 24. 01.2023

        Do Polaków z krwi i kości, co mają w sercach Kraj, swoich Przodków oraz zależy im na wolnej, niezależnej i silnej Ojczyźnie, a także na tym, by Polakom w Polsce żyło się bezpiecznie, dostatnio i szczęśliwie. Jesteśmy Królestwem Bożym, Naszym Królem jest sam Bóg Jezus Chrystus, a Królową Naszą jest Jego Matka Maryja, Matka Boga, jesteśmy Narodem Wybranym przez samego Boga i Jego Matkę Maryję, a to zobowiązuje do odpowiedniego zachowania, poprawy i nawrócenia, oraz życia w Wierze i Prawdzie. Nastał czas, kiedy Rzeczypospolita po raz kolejny jest na granicy upadku, dzisiaj już wielu Polaków widzi to bardzo wyraźnie.

        Rzeczypospolita od czasu II wojny była okradana przez Sowietów, różnej maści Judaszy, oszustów i cwaniaków, którzy po wojnie opanowali i przejęli ster w rządzie, we wszystkich resortach, wojsku i urzędach. Rządzą do tej pory, rujnując polską gospodarkę, szczątkowy przemysł, polskie rolnictwo oraz pragną okraść Polaków z ich własnych majątków. Polacy w kraju żyją w skrajnym ubóstwie, renciści i emeryci, którzy przepracowali całe swoje życie produkcyjne są upodleni żebraczymi wypłatami środków z bandyckiego, skorumpowanego urzędu ZUS, jak też skorumpowanego urzędu skarbowego, które to urzędy wraz z Sanepidem niszczą wszystko to, co jeszcze zostało polskie czyli małe firmy często rodzinne. Historia lubi się powtarzać, więc wyciągnijmy wnioski z naszej historii, kto nam kiedykolwiek w zagrożeniu pomógł. Tylko Węgrzy, naród bardzo nam bliski, a cała reszta sojuszników, oszustów nas zdradziła, oszukała i sprzedała Sowietom. Wiec liczmy tylko na siebie

i bądźmy sobie braćmi w jedności, doli i niedoli.  Pobudka zagrała!!!  Obudź się Polsko!!!  Obudźcie się Polacy w kraju i na całym świecie z chocholego letargu!!!  Polacy obudźcie się, bo tracimy Rzeczypospolitą, musimy zjednoczyć się ponad podziałami, które cwane i przebiegłe bestie z prawicy i lewicy stworzyły, żeby polski naród podzielić, ogłupić i nastawić przeciwko sobie. Te przebiegłe, cwane bestie fałszywe i zepsute do szpiku kości, bez sumienia i litości, odarte z resztek człowieczeństwa mają piękne patriotyczne maski i pięknie patriotycznie kłamią, a Polacy jak zahipnotyzowani,  jak pelikany łykają te kłamstwa, obietnice i brednie.

        Patrząc wstecz, to tylko Edward Gierek coś dla Polski i Polaków zrobił by żyło się skromnie, jednak lepiej niż teraz. Rozwinął przemysł, rolnictwo, górnictwo, bo Polska była samowystarczalna. Choć to była komuna, a Sowieci okradali nas od budowanych w naszych stoczniach statków po maszyny rolnicze, produkty spożywcze oraz węgiel z naszych kopalni. Polski nie opanowały wtedy jeszcze złodziejskie i bandyckie korporacje, fundacje i wszelkiej maści korupcyjne organizacje oraz sieci lichwiarskich banków, które pompują dzisiaj i okradają Polaków za pozwoleniem tego wspaniałego rządu kolesi, kłamców, oszustów, pajaców i złodziei.

        Niech mgła w końcu opadnie z oczu w całym polskim narodzie, a głupota, niemoc, strach oraz obojętność raz na zawsze opuszczą polski naród. Przejrzyjcie na oczy i zobaczcie, co zrobili z Rzeczypospolitą, rozbili rodziny, zniszczyli przemysł, wszystkie duże i małe zakłady oraz kopalnie, sprzedali za bezcen, za grosze, i łapówki Niemcom, Sowietom, Ukraińcom, Żydom, diabli wiedzą komu jeszcze. Mało tego, ten bezczelny i bez skrupułów wspaniały rząd kierowników ma w d**** cały naród i bezczelnie, bez żadnych obaw ze strony ogłupianego, bezwolnego oraz zastraszanego covid’em narodu, w większości „zaszprycowanego preparatem do odlotu”, zabrał się za niszczenie polskiego rolnictwa, polskich lasów, i wszystkiego, co jeszcze w polskich rękach pozostało. Na domiar wszystkiego, szczytem bezczelności i perfidii oraz łajdackiego cwaniactwa jest karmienie Polaków robalami, które ich zdaniem tak wspaniale smakują. To powodzenia panowie kierownicy, żryjcie te robale wraz ze swoimi rodzinkami. Smacznego!!!  A od Polaków wara!!!  Nie będziecie zatruwać, już i tak w dużej mierze, zatrutej żywności. Więc nie łudźmy się, że oni pragną zdrowego i mądrego polskiego społeczeństwa i silnej, niezależnej Rzeczypospolitej. Wiedzą doskonale, że głupim i wykastrowanym z woli i wolności oraz rozpitym narodem łatwo się steruje, ogłupia i okrada.

        Przejrzyjcie na oczy i nie bójcie się tych demonów, zdrajców i złodziei z daleka i z bliska, którzy od czasu II wojny światowej aż do dzisiaj nielegalnie rządzą, okupują i okradają Rzeczypospolitą. Nie bójmy się tych demonów bracia, bardziej oni boją się nas.

        Dlatego w pierwszej kolejności to uzgodnili przy okrągłym stole wszyscy starzy kolesie, bez Polaków, żeby im nie psuli atmosfery dzielenia polskiego tortu, zdobyczy wypracowanych w pocie czoła przez naszych dziadków, ojców, matki, braci i przez nas samych.

        Te cwane bestie ze strachu i przebiegłości w pierwszej kolejności zniszczyły największe zakłady, czyli stocznie, huty, walcownie, zakłady Ursusa i Cegielskiego, kopalnie, cukrownie, pegeery, i wiele, wiele innych, nawet małe cegielnie. Pracowało przy tym tysiące Polaków. Te wypracowane przez tysiące Polaków dobra oddali Niemcom za grosze, za łapówki, żeby wygnać naszych rodaków za chlebem, za granice i rozebrać Polskę do końca, a polskie rodziny, emerytów i rencistów upodlić małymi żebraczymi wypłatami. W obecnym czasie, polskie społeczeństwo doprowadzili do skrajnego ubóstwa i biedy, wpędzili w lichwiarskie i bandyckie kredyty i pożyczki, w bezrobocie. Tylko nieliczna część społeczeństwa pracuje dla nich, dla faszystowskich, i innych złodziejskich korporacji, które okradają nasz naród i Rzeczypospolitą. Dobrze opłacani służalcy i pajace, przez nich wytresowani, ściemniają i ogłupiają w swoich wszystkich mediach większość społeczeństwa, i tak przez lata ogłupili, wyheblowali oraz wyprali mózgi z obiektywnego i trzeźwego myślenia, a przede wszystkim z poczucia wolności i samostanowienia. Zabierają wolność ludziom swoimi bezprawnymi zarządzeniami i ustawami, by upodlić i zastraszyć polski naród. Lecz to wam się już nie uda, bo naród się budzi z letargu i alkoholowego zatrucia waszym zatrutym alkoholem, który odbiera wolę i trzeźwość myślenia oraz jasne postrzeganie rzeczywistości.

        Ci kierownicy od pokoleń ćwiczą podobny scenariusz. Lecz w końcu kurtyna opadła i demony się odkryły, ich przebiegłość, chytrość, pycha i bezczelność do granic ich zgubiła.

        Polacy, młodzi i starzy obudzili się z letargu i nastał czas odrodzenia Rzeczypospolitej, czas zerwania kajdan, oczyszczenia jej z wszelkiej maści szumowin, złodziei, okupantów. Mądrość, trzeźwość i jedność niech zapanują w całym narodzie i wśród Polonii Całego Świata, zaś głupota, niemoc, obojętność i strach raz na zawsze opuszczą nasz naród. Niech miłość do Boga Jezusa Chrystusa, Naszego Króla i Jego Matki Maryi, Naszej Królowej oraz miłość do naszej Ojczyzny Kochanej i Jedynej Rzeczypospolitej ogarnie serca wszystkich Polaków w kraju i na całym świecie. Niech modlitwy z całego świata płyną ku Jej Odrodzeniu, a Wiara, Nadzieja i Miłość niech będą naszą siłą, bo zawsze nią były. Te trzy cnoty niech głęboko zapadną w serca Polaków w kraju i za granica i niech prowadza ku prawdziwej wolności, prawdzie i miłości. Niech będzie cześć i chwała oraz pamięć na wieki wszystkim Polakom, którzy od wieków aż po dni dzisiejsze oddali życie za wolną, wielką i niepodległą Rzeczypospolitą, bowiem ich ofiara już przynosi stokrotne owoce, wielki urodzaj i odrodzenie patriotyzmu i miłości do Boga i Ojczyzny w polskim społeczeństwie.

Bądźcie błogosławieni silni i spokojni wszyscy, ci, którzy żyjecie w Prawdzie, Prawdę siejecie i walczycie o Nią, a tym samym dajecie przykład innym, bowiem wielka chwała i nagroda czeka na Was w Niebie.

Jezu ufam Tobie!!!

Jeszcze Polska nie zginęła!!!

Wasz Brat Andrzej,

Rycerz herbu Jastrzębiec

•••

        Redaktor Naczelny

Szanowny Panie Andrzeju ;

        Jako okazyjny czytelnik Pana “Gońca” (teraz z kraju, a wcześniej ze Stanów) chciałbym złożyć Panu wyrazy uznania za wytrwałość, uczciwość i obiektywizm w prezentowaniu faktów i opisywanych zdarzeń.  Dzisiaj to już naprawdę rzadkość, aby gdzieś znaleźć zbalansowany (i uczciwy) sposób patrzenia na świat.  Cieszę się, że Pan (i Pana dziecko “Goniec”) ciągle jesteście “w informacyjnej okolicy” – tak, aby móc skorzystać z Pana wartościowej osobowości i pożytecznej pracy.

        Życzę Panu (rodzinie i zespołowi redakcyjnemu) dużo zdrowia i powodzenia w dalszej działalności i życiu.  Z poważaniem :

John (Jan) Popławski z rodziną / okolice Warszawy.

        P.S.  Tak dla informacji tylko dodam, że jestem prawdziwą osobą i być może pamięta Pan z przeszłości że już kiedyś kontaktowaliśmy się, w czasie kiedy mieszkałem w Stanach.  Nie jestem żadnym “przebierańcem” lub prowokatorem i moje poglądy są bardzo zbliżone do Pańskich.  Po prostu, po tylu latach wracam wspomnieniami do lat minionych i z przyjemnością stwierdzam że trwa Pan na stanowisku, co jest bardzo wartościowa zasługą.  Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.

Od redakcji: Bardzo dziękujemy!

•••

        Zgadzam się z panem Kumorem całkowicie; DLACZEGO rząd Polski nie wspomaga ruchu pro-life w Kanadzie – powinien – przecież rząd Kanady ingeruje w polskie sprawy i sponsoruje organizacje proaborcyjne, czyli sponsoruje przestępstwa na terenie Polski co jest sabotażem kultury prawa polskiego. Większość Polonii jest pro life a rząd to ignoruje .

Wiesława

•••

List do Prezesa Ordo Iuris

        Szanowny Panie Prezesie! Nie od dzisiaj słucham nie tylko polskich ale i innych członków Ordo Iuris, wypowiedzi na temat obrony praw dzieci odbieranych rodzicom, umacniania praw rodzicielskich, walki o wolność słowa i sumienia, religii itp. i jestem pełen podziwu, szacunku i najwyższego uznania wobec Waszej wyjątkowej wiedzy, profesjonalizmu i zaangażowania się w podstawowe problemy ludzkie.

        Włos się na głowie jeży, kiedy się słyszy ile patologicznych zarządzeń ustalają instytucje państwowe, aby zniszczyć relacje międzyludzkie, w szczególności międzyrodzinne.

        Smuci przy tym tak bardzo znikome zainteresowanie poruszaną przez Pana, a tak ważną tematyką sądząc chociażby po ilości słuchaczy na tym spotkaniu. W ogóle, po ponad dwuletnim okresie tej covidowej zarazy daje się zauważyć drastyczny spadek wszelkiego rodzaju kontaktów międzyludzkich nie tylko osobistych czy telefonicznych, ale również internetowych ( e-maile, what’s upy itp ).

        Niepokojące jest również bardzo znikome zainteresowanie powyższą tematyką wśród młodych ludzi, a więc tej generacji społeczeństwa, która już jutro obejmie stery kierowania rodziną, grupami społecznymi czy wręcz instytucjami rządowymi.

        Życzymy Panu i Pańskiej Organizacji dużo zdrowia, sił oraz dalszych mądrych inicjatyw i inwencji w Waszej szlachetnej i tak bardzo na czasie działalności.

Z poważaniem Jadwiga i Eugeniusz

•••

        Komentarz do zastrzelenia lokatorów w Stoney Creek

        – To nie są żarty, prawo na wynajem jest tak chore, że jak się już wpuści kogoś do domu i zaczynają się problemy typu nie płaci, dewastuje, zadłuża lokal, to prawo jest po stronie tej właśnie patologii.

        Właściciel nie może wymienić zamków nie może wynieść rzeczy lokatora bo to narusza mir domowy. Wszystko przez sąd musi być prowadzone, a to trwa latami.

        Tragedia duża, nie żyją trzy osoby, kto winny? Zadam jedno pytanie jak nie zapłacisz za wodą, gaz, prąd, mortgage, to co robią? Tegoż instytucje odcinają media i licytują dom. Nikt się nie pieści czy to lato czy okres ochronny zimą. Właściciel zostaje sam z problemem i nie może takiego „okupanta” ruszyć.

Normalne?

Małgorzata Brzeczek