32-letni mężczyzna z Toronto został aresztowany i oskarżony o morderstwo drugiego stopnia w związku ze śmiercią kobiety, która została zginęła trafiona zabłąkaną kulą na wschodnim krańcu Toronto w zeszłym tygodniu.

W piątek po południu, 44-letnia matka dwójki dzieci, Karolina Huebner-Makurat, zginęła trafiona na chodniku w Leslieville w Toronto.  Incydent wstrząsnął nie tylko polonijną społecznością.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Damian Hudson, mieszkaniec Toronto, został aresztowany i oskarżony o morderstwo drugiego stopnia, poinformowała policja w  oświadczeniu wydanym w czwartek.

Rzeczniczka policji w Toronto, Stephanie Sayer, potwierdziła, że ​​Hudson przebywał na wolności  był wypuszczony za kaucją.

Z dokumentów sądowych uzyskanych przez Canadian Press wynika również, że Hudson jest recydywistą. Był oskarżony w 2021 r. o napaść powodującą uszkodzenie ciała i niezastosowanie się do nakazu kuratora wydanego w 2019 r. Również w marcu ubiegłego roku postawiono mu dwa zarzuty napaści oraz niezastosowanie się do tego samego nakazu kuratora.

Policja poprosiła opinię publiczną o pomoc w zidentyfikowaniu dwóch dodatkowych podejrzanych, obu opisanych jako mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat.

Mieszkańcy Leslieville urządzili prowizoryczny pomnik ku czci Huebner-Makurat wkrótce po jej śmierci, składając kwiaty, świece i notatki opłakujące jej śmierć.

Burmistrz Toronto Olivia Chow skomentowała zabójstwo w poniedziałek, dwa dni przed oficjalnym objęciem urzędu, składając kondolencje rodzinie Karoliny Huebner-Makurat i nazywając to, co się stało, „straszną tragedią”.

„Wyzwanie stojące przede mną, kiedy zostanę burmistrzem, polega na znalezieniu sposobów na zakończenie przemocy z użyciem broni palnej oraz wszystkich innych rodzajów przemocy” – powiedziała Chow.