Dwie 13-letnie dziewczynki staną w obliczu zarzutów kryminalnych po tym, jak „wielokrotnie” dźgnęły nożem na parkingu inną nastolatkę w Vaughan.

W sobotę około godziny 20:00 policja regionalna York została wezwana do restauracji typu fast food na placu w pobliżu Rutherford Road i autostrady 400 w związku z doniesieniami o „zakłóceniu porządku” z udziałem grupy młodych ludzi.

Policja podała, że ​​kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia na parkingu doszło do bójki, w wyniku której 13-letnia dziewczyna została ugodzona nożem.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zastali ofiarę z licznymi obrażeniami, zlokalizowali i zatrzymali dwie podejrzane  – dodała policja.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono nóż.

Według śledczych, ofiara została zabrana do szpitala w stanie niezagrażającym życiu.

Dwóm podejrzanym, zidentyfikowanym jako 13-letnia dziewczyna z Richmond Hill i 13-letnia dziewczyna z Vaughan, postawiono zarzuty napaści z użyciem broni. Nie można ich zidentyfikować z powodu  przepisów ustawy o młodocianych.

Jedna z nastolatek  została zatrzymany do czasu rozprawy w sprawie zwolnienia za kaucją, druga natychmiast zwolniona i ma stawić się w sądzie 19 października.

„Śledczy wiedzą o kilku filmach opublikowanych w mediach społecznościowych dotyczących tego zdarzenia. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat tych filmów proszone są o kontakt ze śledczymi”.

Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia, a nie rozmawiały jeszcze ze śledczymi, proszone są o kontakt z policją.