Premier Ontario Doug Ford dokonał w tym tygodniu przetasowań w rządzie w następstwie rezygnacji dwóch ministrów. Monte McNaughton, który przez ostatnie cztery lata był ministrem pracy, ogłosił, że odchodzi z rządu i obejmie posadę w sektorze prywatnym.

Ford mianował na nowego  ministra pracy Davida Picciniego, który przez ostatnie dwa lata był ministrem środowiska. Andrea Khanjin, która reprezentuje okręg Barrie-Innisfil, została awansowana do gabinetu na  funkcję nowego ministra środowiska.

Inną rolą w rządzie, którą Ford musiał obsadzić, był minister świadczenia usług publicznych i biznesowych po tym, jak Kaleed Rasheed zrezygnował z gabinetu i klubu Postępowych Konserwatystów gdyż doniesienia prasowe wzbudziły pytania dotyczące jego powiązań z deweloperem, który skorzystał z afery Greenbelt.

Todd McCarthy został nowym ministrem świadczenia usług publicznych i biznesowych po tym, jak niecałe trzy tygodnie temu został mianowany zastępcą ministra transportu w wyniku kolejnej przetasowania rządzie, spowodowanej rezygnacją Steve’a Clarka ze stanowiska ministra spraw komunalnych i mieszkalnictwa.