Po wydaniu nakazu dla swoich parlamentarzystów, aby nie komentowali publicznie Marszu Milionów przeciwko indoktrynacji LGBT, przywódca Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej (CPC) Pierre Poilievre w końcu opowiedział się za prawami rodzicielskimi, krytykując premiera Justina Trudeau za „demonizowanie zaniepokojonych rodziców”, którzy wzięli udział w proteście.

„Justin Trudeau zawsze dzieli, aby odwrócić uwagę od wszystkiego, co zepsuł. Tym razem demonizuje zaniepokojonych rodziców” – napisał Poilievre na X (dawniej Twitterze).

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Poilievre wyjaśnił, że „rodzice powinni być ostatecznym autorytetem w zakresie wartości i lekcji, których uczy się dzieci”.

„Trudeau powinien się sprzeciwić i pozwolić rodzicom wychowywać swoje dzieci” – napisał.

Poilievre w swoim prorodzicielskim przesłaniu umieścił zdjęcie środowego wpisu Trudeau X, w którym potępił prorodzicielską stronę marszu, twierdząc, że w Kanadzie „nie ma miejsca” na odrzucenie dogmatu LGBT.

LifeSiteNews doniosło, że zgodnie z wewnętrzną notatką polecono parlamentarzystom CPC na szczeblu federalnym zachować milczenie w sprawie Marszu Miliona Osób.

Z tego powodu partia spotkała się z dużą krytyką w Internecie, a  wpis Poilievre’a wydaje się pokazywać że usłyszał głosy członków swojej  partii.

za lifesite news