Profesor neurologii z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, który pisze książkę o powszechnym niewłaściwym wykorzystywaniu nauki w okresie histerii związanej z pandemią, szacuje, że Kanadyjczycy zapłacili najwyższe ceny na świecie za szczepionki przeciwko Covid-19 – 38 dolarów za dawkę firmy Pfizer.

Dla porównania w USA i Europie   płaciło się około 22–23 dolarów.

Prof. Steven Pelech, autor i redaktor książki Down the COVID-19 Rabbit Hole: Independent Scientific and Physicians Unmask the Pandemic , wraz z Christopherem Shawem przedstawili zapowiedź zawartości tomu podczas prezentacji,  26 listopada.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Z doniesień popularnych mediów można odnieść wrażenie, że był to śmiertelny wirus, którego śmiertelność u osób starszych sięgała nawet 20%” – powiedział Pelech podczas swojej prezentacji.

„Średni wskaźnik śmiertelności wynosił 4-5%. To był kompletny nonsens. Teraz wiemy, że po upływie trzech i pół roku od wybuchu pandemii, jeśli masz mniej niż 65 lat i jesteś zakażony wirusem, prawdopodobieństwo śmierci prawdopodobnie wynosi 0,3%.

Według Pelecha w Kolumbii Brytyjskiej średni wiek zgonów osób chorych na Covid-19 wynosił 84 lata, podczas gdy średni wiek w tej prowincji wynosi 82 ​​lata.

„Zagrożenie ze strony wirusa nie było” – powiedział. „Niestety dla większości z nas zagrożenie tkwiło w lekarstwie – szczepionce”.

Książka Pelecha zawiera obszerny rozdział poświęcony bezpieczeństwu szczepionki Covid-19, w tym badania nad zapaleniem mięśnia sercowego, zaburzeniami neurologicznymi i zaburzeniami płodności związanymi ze szczepionkami mRNA.

Książka obejmuje także zagrożenia fizjologiczne i psychologiczne skutki noszenia masek, oraz ponad sto innych tematów.

Pelech pisze, że podczas gdy Kanada płaciła szacunkowo 38 CAD za dawkę szczepionki firmy Pfizer, w Albanii, Brazylii i Republice Południowej Afryki szczepionki firmy Pfizer kosztowały odpowiednio 12, 10 i 10 dolarów.

Koszt produkcji szczepionki mRNA firmy Pfizer szacuje się na 1,18 USD za dawkę.

Latem 2020 r. rząd Kanady wynegocjował wystarczającą liczbę szczepionek, aby mieć siedem zastrzyków dla wszystkich mieszkańców Kanady, a liczba dawek szczepionki przeciwko Covid-19 podanych przez rząd Kanady na dzień 10 września 2023 r. wyniosła 99 016 076.

Oprócz miliardów dolarów wydanych na szczepionki, które można zasadnie uznać za bezwartościowe i potencjalnie szkodliwe, co najmniej 1 miliard dolarów kanadyjskich wydano także na przeterminowane dawki szczepionek, które trzeba było wyrzucić.

59-stronicowa kanadyjska poufna umowa dotycząca  zakupu szczepionek z firmą Pfizer jest nadal dostępna jedynie w wersji zredagowanej. W lutym 2023 r. Rząd liberalny zmusił parlamentarzystów do podpisania umów o zachowaniu poufności przed zapoznaniem się z podpisanymi umowami.

Ci, którzy publicznie sprzeciwiali się środkom izolacji i bezpieczeństwu szczepionek, przez lata byli obiektem zjadliwych komentarzy ze strony tych, którzy podążali za narracjami rządu i firm farmaceutycznych, ale Pelech w większości był w stanie spokojnie prowadzić swoje badania.

 za The True North