Alex Jones, człowiek, który bezbłędnie przewidział zamachy na WTC w 2001 roku a także atak Rosji na Ukrainę  otrzymał możliwość ponownego założenia konta na X – dawniej Twitterze . Elon Musk podjął taką decyzję po wysłuchaniu wywiadu Tuckera Carlsona z Jonesem a następnie przeprowadzeniu sondażu na X. Musk poprosił użytkowników o głosowanie w ankiecie, czy znieść zakaz dla Jonesa , sygnalizując, że uhonoruje wynik.

Za zniesieniem zakazu głosowało około 70% z około dwóch milionów respondentów.

Jones ma najwięcej kłopotów z tytułu twierdzenia, że jakoby masakra w szkole w Sandy Hook w 2012 roku, w której zginęło 20 dzieci i sześciu dorosłych, została „zainscenizowana”.

Nakazano mu zapłacić 1,5 miliarda dolarów (1,32 miliarda funtów) odszkodowania członkom rodzin ofiar po tym, jak sądy ustaliły, że swoimi fałszywymi twierdzeniami naraził ich na molestowanie i groźby śmierci. W październiku sędzia orzekł, że Jones nie może skorzystać z ochrony przed upadłością, aby uniknąć spłaty zobowiązania przekraczającego 1,1 miliarda dolarów.

Jones odwołuje się od wyroków, twierdząc, że nie zapewniono mu sprawiedliwego procesu, a jego opinie są chronione przez Pierwszą Poprawkę.

Jones, założyciel witryny Infowars, został usunięty z innych głównych platform, w tym YouTube i Facebooka.

W 2018 roku zablokowano mu dostęp do Twittera

Po zakupie platformy Musk odrzucił telefony od niektórych zwolenników Jonesa z prośbą o przywrócenie mu konta. W jednym poście jako motywację do nieodwołania zakazu przytoczył śmierć swojego 10-tygodniowego dziecka w 2002 roku, pisząc: „Nie mam litości dla nikogo, kto wykorzystuje śmierć dzieci dla zysku, polityki lub sławy”.

Stare konto Jonesa zostało przywrócone kilka godzin po zakończeniu ankiety.

W sobotę odpowiadając jednemu z użytkowników, Musk powiedział, że „zdecydowanie” nie zgadza się z oświadczeniami Jonesa na temat Sandy Hook, dodając: „ale czy jesteśmy platformą, która wierzy w wolność słowa, czy nie?”

Powiedział, że posunięcie to byłoby „złe dla X pod względem finansowym”, ale „zasady są ważniejsze niż pieniądze”.