Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zorganizował w piątek w budynku Sejmu RP wigilię “dla osób w kryzysie bezdomności lub z niepełnosprawnościami”. Wśród gości znaleźli się nielegalni imigranci po push backach.

Fundacja Ocalenie, która zabiega o przyjmowanie do Polski nielegalnych imigrantów podała, że na sejmowej wigilii z marszałkiem Szymonem Hołownią (Trzecia Droga, Polska 2050) znaleźli się cudzoziemcy po pushbackach. “Lysette, 3 pushbacki: ‘W życiu bym nie pomyślała, będąc w lesie na granicy białorusko-polskiej, że któregoś dnia zostanę zaproszona do polskiego Sejmu. Że znajdę się w gronie osób specjalnie zaproszonych. Taka myśl, nie przeszłaby mi nawet wtedy przez głowę’” – napisała fundacja na platformie X.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Od ponad dwóch lat niemal codziennie dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy. Nielegalni imigranci atakują też polskich mundurowych. W procederze biorą czynny udział białoruskie służby.