W niedzielę 14.01.2024 odbył się Bankiet Opłatkowy Rodziny Radia Maryja w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawla II w Mississauga. Wcześniej sprawowana była uroczysta msza święta w kościele św. Maksymiliana Kolbe. Msze sw. przewodniczył O Bogdan Osiecki OMI – proboszcz parafii. Kazanie wygłosił O Benedykt Cisoń z Torunia. Bankiet rozpoczął się o godz. 13.00. Przybyło wielu gości, sala jak zwykle wypełniona po brzegi. Obecnych było kilku księży. O. Bogdan Osiecki OMI–proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe, Ks Andrzej Glaba-proboszcz parafii All The Saints w Etobicoke, Ks. Piotr Machnacki-proboszcz parafii św. Antoniego w Oakville oraz Ks. Jan Gogolewski-proboszcz parafii Guardian Angels w Brampton.

Obecni byli także przedstawiciele organizacji polonijnych: Pan Adam Dawidek-komendant SWAP post 114 wraz z członkami placówki 114, Bart Habrowski-prezes Gminy 1 Związku Narodowego Polskiego wraz z członkami Gminy.

Były także polonijne media Pan. Andrzej Kumor-Goniec Pan Ryszard Dorożyński z Polish Studio.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Po przywitaniu, życzeniach świątecznych i łamaniu się opłatkiem podano świąteczny obiad przygotowany przez Jana Gromadę. O. Benedykt Cisoń przybliżył nam sytuację w Polsce oraz przywiózł wieści z Torunia z Radia Maryja. Radia, które nas łączy w wielka Rodzinę Radia Maryja na całym świecie. Było także wspólne kolędowanie z O. Benedyktem, który swoją osobowością wytworzył miłą i rodzinną atmosferę. Wysłuchaliśmy pięknego koncertu w wykonaniu Pani Kinga Mitrowskiej. Pani Kinga śpiewała nie tylko kolędy. Była też wzruszająca pieśń “Maryjo czy Ty wiesz” oraz „Ave Maryjo Jasnogórska” i wiele innych. Wszyscy uczestnicy słuchali w ciszy i wielkiej zadumie. Owacjom na stojąco nie było końca. Ostatnim punktem spotkania byla loteria – gdzie główną nagrodą był Smart TV Samsung 55“-losowanie było okazją do dobrej zabawy.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim przybyłym gościom kapłanom, artystce Kindze Mitrowskiej oraz odpowiedzialnemu za kuchnię Janowi Gromadzie z zespołem. Dziękuję wszystkim wolontariuszom. Szczególne podziękowania kieruję do O. Benedykta Cisonia za jego obecność, piękne kazanie oraz rodzinną atmosferę jaką wytworzył na Sali podczas bankietu. Bardzo serdecznie pozdrawiam naszego drogiego opiekuna O Jacka Cydzika i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Pragnę zaprosić Państwa na nasze spotkanie Wielkanocne 21.04.24 Planujemy zorganizować koncert dwóch słynnych w Polsce śpiewających kapłanów. Już teraz serdecznie zapraszam

Joanna Strzeżek
Prezes Rodziny Radia Maryja w Kanadzie