Kierowcy autobusu szkolnego w regionie Niagara postawiono zarzuty po ucieczce z miejsca wypadku  z brakującym kołem i dziećmi.

W piątkowym komunikacie regionalna policja Niagara (NRPS) podała, że ​​ekipy ratunkowe wezwano do ​​wypadku w pobliżu Canal Bank Street i Ontario Road w Welland w środę około godziny 7:50.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Załogi, które przybyły na miejsce, zastały uszkodzony niebieski pickup Ford 150 oraz rannego kierowcę, którego trzeba było wyciągać z pojazdu. 47-letnia kobieta została przewieziona do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

Śledczy ustalili, że drugim pojazdem biorącym udział w wypadku był autobus szkolny, który odjechał z miejsca zdarzenia. Policja twierdzi, że zaczęła otrzymywać telefony w sprawie trzykołowego autobusu szkolnego przejeżdżającego przez Welland.

Funkcjonariusze zatrzymali autobus w pobliżu Prince Charles Drive i Thorold Road, około cztery kilometry od miejsca katastrofy, i zastali w nim kierowcę z czwórką dzieci.

Policja twierdzi, że ciężko uszkodzony autobus trzeba było odholować z miejsca zdarzenia. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Kierowcy, 77-letniemu mężczyźnie z Fort Erie, postawiono dwa zarzuty, w tym nieostrożna jazda i niezatrzymanie się na miejscu wypadku.