Rząd Tuska, wycofując wszystkie pozwy Polski wobec szalonej polityki klimatycznej UE, godzi się na szalone posunięcia które zrujnują Polskę

“Ta decyzja oznacza, że nie protestujemy już przeciw propozycjom klimatycznym Unii. Rząd Donalda Tuska wycofał pozwy z TSUE. Na to wskazują przynajmniej informacje z kilku źródeł rządowych i unijnych, pozyskane przez Reutersa. Polską gospodarkę czeka wielki wysiłek, posiadaczy domów duże wydatki, a posiadaczy samochodów spalinowych zmusi do przejścia na elektryki, ceny prądu i ogrzewania pójdą w górę. Trudniejszy czas będzie miała też branża meblarska.” czytamy w Business Insider Zakłady produkcyjne zaczną się prawdopodobnie przenosić poza Unię, do Turcji, na Ukrainę, Białoruś, jak tylko zakończy się wojna.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Polska nie będzie już pozywać UE do sądu w związku z próbami anulowania wielu polityk dotyczących zmian klimatycznych i przygotowuje się do wycofania pozwów złożonych w tej sprawie przez poprzedni rząd — podały Reutersowi źródła zaznajomione ze sprawą.

Rząd PiS wniósł pozwy do Trybunału Sprawiedliwości UE, w tym cztery sprawy w zeszłym roku próbujące unieważnić politykę klimatyczną UE: ustawę zakazującą sprzedaży nowych samochodów emitujących CO2 od 2035 r., politykę UE wyznaczającą krajowe cele w zakresie redukcji emisji, zmiany w unijnych limitach emisji dwutlenku węgla i cele polegające na ochronie lasów, aby mogły one magazynować więcej dwutlenku węgla.