Pytanie: Czy rosyjscy patrioci i zachodni patrioci mają tego samego wroga?

Alexander Dugin: Myślę, że to dokładnie ten sam wróg. Dokładnie. A moja  niedawna rozmowa z,  Tuckerem Carlsonem, z którym miałem okazję rozmawiać tutaj, w Moskwie podczas jego wizyty, całkowicie mnie przekonała, ponieważ natychmiast,  zaczęliśmy rozmawiać jak bracia, a nie jak wrogowie.

Nie dlatego, że Tucker Carlson jest  pro-rosyjski.  Nie jest prorosyjski.  Absolutnie nie. To amerykański patriota.  A ja jestem rosyjskim patriotą. Mamy tak wiele wspólnego. Oczywiście mamy pewne punkty sporne,  dotyczące geopolityki. Na przykład wielobiegunowość,  protestantyzm, liberalizm,  on jest liberałem, ja nie jestem, ale,   pomimo tych wszystkich poważnych różnic, główny rdzeń naszej wizji świata jest taki sam, ponieważ  walczymy o chrześcijaństwo, o wiarę, o korzenie, o tradycję, o perspektywę wieczności i o godność człowieka.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Walczymy dokładnie z tym samym wrogiem, więc musimy czerpać inspirację od siebie nawzajem. Uważa się mnie za głównego antyzachodniego, rosyjskiego  myśliciela, ale kocham zachodnią kulturę.

Jestem wielbicielem filozofii zachodniej, Platona, Heideggera, Arystotelesa,  myśli chrześcijańskiej na Zachodzie i na Wschodzie. I myślę, że mamy całkowitą swobodę czerpania inspiracji z wzajemnego dziedzictwa klasycznego, ponieważ nasza tradycja, tradycja rosyjska, ma być może te same korzenie, co zachodnia, to Platon, Arystoteles, Grecja, Rzym, Bizancjum, Cesarstwo Bizantyjskie, Cesarstwo Rzymskie, kultura śródziemnomorska, wszystko to, co wspólne, a my staramy się zachować, ocalić.

Współczesna elita Zachodu eliminuje wszystko, co ma prawdziwe klasyczne korzenie.

W tym sensie płyniemy na tej samej łodzi, jesteśmy na tej samej linii frontu razem z amerykańskimi patriotami  lub z zachodnio-europejskimi patriotami.

Więc tu nie chodzi o Zachód, ani o Wschód. Chodzi o,  tradycję,  korzenie a z drugiej strony o globalistyczną, sztuczną,  antyludzką nihilistyczną hegemonię. To nasz wspólny wróg, ponieważ ten smok nie jest ich. Są jego ofiarami i zakładnikami.

za “X” program New Rules