Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie wydała dwa komunikaty o zakazie wprowadzania do obrotu produktów z Ukrainy. Chodzi o dwie partie kawy oraz importowanego prosa.

W przypadku prosa chodzi o zakaz wprowadzenia do obrotu na terenie Polski partii ponad 23 ton ziarna importowanego z Ukrainy. Jako powód Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wskazała na wykrycie szkodników.

Natomiast w przypadku kawy obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu dwóch partii importowanej z Ukrainy kawy palonej, ziarnistej o łącznej masie ponad ośmiu ton. Zarówno pierwszej, jak i drugiej decyzji nadano natychmiastowy rygor wykonalności.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

To niejedyny produkt z Ukrainy wycofany z obrotu w Polsce w ostatnich dniach. We wtorek Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych poinformowała o zakazie rozprzestrzeniania ukraińskiego miodu.

Zgodnie z treścią komunikatu obowiązuje zakaz wprowadzenia do obrotu na teren Polski 3420 kg miodu naturalnego pszczelego gryczanego homogenizowanego importowanego z Ukrainy. Jak przekazano, powodem jest brak w przeważającej części pyłku przewodniego Fagopyrum – czyli gryki.
za interia