W sobotni poranek w Little Norwegia Park w pobliżu Lake Shore Boulevard West i Bathurst Street, w dzielnicy Harbourfront doszło do dotkliwego pogryzienia 9-leniego dziecka przez psa.

Policja podała, że na placu zabaw przebywała kobieta ze swoim psem spuszczonym ze smyczy, gdy na teren wkroczył ojciec z dziewięcioletnim dzieckiem. Pies rzucił się na dziecko ugryzł i powalił je na ziemię.

Jak podała policja, kobieta i ojciec próbowali sprawić, by pies rozwarł szczęki i wypuścił dziecko, co w końcu się udało.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kobieta następnie uciekła wraz z psem . Dziecko z poważnymi, ale niezagrażającymi życiu obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala.

W niedzielę policja poinformowała, że ​​wykonała nakaz przeszukania mieszkania w rejonie Fort York Boulevard i Bathurst Street. Aresztowała kobietę, a także ujęła psa i przekazała go Toronto Animal Services.

38 letnia Patrycja Siarek została oskarżona o  zaniedbanie skutkujące uszkodzeniem ciała. Grozi jej także jeden zarzut niezałożenia kagańca niebezpiecznemu psu i jeden  pozwolenia psu na bieganie bez smyczy.

Policja prosi wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat zdarzenia o kontakt pod numerem 416-808-1400.