Region Niagara  ogłosił stan wyjątkowy „z dużej ostrożności”, przygotowując się na napływ turystów w związku z całkowitym zaćmieniem słońca, które wydarzy się 8 kwietnia.

W komunikacie prasowym region stwierdził, że stan wyjątkowy jest proaktywnym krokiem zapewniającym przygotowanie na „jedyne w życiu wydarzenie ”.

„Ogłoszenie stanu wyjątkowego na mocy ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności wzmacnia narzędzia, którymi dysponuje region, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i gości oraz chronić naszą infrastrukturę krytyczną w każdym możliwym scenariuszu” – czytamy w komunikacie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„To będzie szaleństwo”: burmistrz  Niagara Falls twierdzi, że miasto przygotowuje się  na przyjęcie nawet miliona gości podczas zaćmienie słońca.
Wodospad Niagara został uznany za jedno z najlepszych miejsc na świecie do oglądania zaćmienia słońca 8 kwietnia, ponieważ znajduje się w środku na ścieżki

„8 kwietnia w centrum uwagi będzie Niagara Falls, ponieważ tysiące gości dołączy do nas, aby wziąć udział w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, a my będziemy gotowi zabłysnąć” – powiedział Jim Bradley, regionalny przewodniczący Niagara w oświadczeniu dołączonym do informacji prasowej. Dodałł, że ostatnie wydarzenie, które przyciągnęło do miasta tak ogromne tłumy, miało miejsce 12 lat temu, kiedy około 150 000 ludzi oglądało Nika Wallendę przekraczającego na linie wodospad Niagara.

Wydarzenie, które odbędzie się w przyszłym miesiącu, spowodowało gwałtowny wzrost cen hoteli, a w niektórych obiektach w okolicach daty zaćmienia za pokój pobierane są opłaty o wartości ponad 1000 dolarów lub więcej za noc. Na dodatek część pokoi jest zajmowana przez migrantów rozmieszczonych tam przez władze federalne.

czytaj tutaj:

Ponad 100 mln dol. w 2013 roku na zakwaterowanie azylantów w Niagara Falls