SHARBOT LAKE, Ontario Katolicki nastolatek został zawieszony w publicznej szkole średniej w Ontario za noszenie bluzy z napisem „Są tylko dwie płcie”.

Malachy O’Kane (16 l.) został zawieszony w czynnościach 18 kwietnia, drugiego dnia, kiedy zdecydował się założyć koszulkę wyrażającą krytyczne podejście do płci w Centrum Edukacyjnym Granite Ridge w Sharbot Lake, wiosce niedaleko Kingston w Ontario. Został za to wykluczony ze szkoły na sześć dni, począwszy od piątku, 19 kwietnia.

Po raz pierwszy wicedyrektor szkoły Wojtek Czermak nakazał Malachiaszowi zdjąć koszulę 17 kwietnia, po tym jak nastolatek został wezwany z klasy około 30 minut po rozpoczęciu zajęć.

„[Czermak] w obecności doradcy uczniowskiego, który pomaga rozmawiać ze wszystkimi dziećmi w klasie powiedział: «Nie możesz tego nosić». A ja zapytałem: „Dlaczego?” On na to: „Uważa się to za mowę nienawiści”. – relacjonował lifesite news Malachy.

Według nastolatki szkoła, do której uczęszczają dzieci od przedszkola do 12. klasy, wyświetla na ścianach przekazy ideowo-polityczne, w tym obrazy LGBT i Black Lives Matter. Malachiasz dodał, że zwrócił uwagę wicedyrektorowi Czermakowi, że zabrania mu wyrażania własnej opinii, sam stojąc przed plakatem BLM.

Matka Malachiasza, Kate O’Kane, powiedziała LifeSiteNews, że wiedziała, że ​​Malachiasz napotka opór, gdy pójdzie do szkoły w koszulce z napisem „Istnieją tylko dwie płcie”. W rzeczywistości ten opór pojawił się ze strony personelu. Malachiasz powiedział LifeSiteNews, że kiedy przybył do szkoły, wielu uczniów przybiło mu piątkę i stwierdziło, że się z nim zgadza, ale głośno obawiało się, że zostanie zawieszony.

Początkowo wicedyrektor jedynie  zadzwonił do matki chłopca, która stanowczo stanęła po stronie syna, mówiąc Czermakowi, że młody człowiek ma „swobodę własnej ekspresji” i „wolność wyrażania swoich przekonań”.

„Wpychasz LGBTQ  tym dzieciom, do gardła, a jeśli mówią, że się z tobą nie zgadzają, są uciszane” – Kate, matka pięciorga dzieci, powiedziała wicedyrektorowi.

 

Więcej na portalu lifesite news