Wśród mówców zaproszonych na Marsz dla Życia, który odbędzie się 9 maja w Ottawie, są Abby Johnson, była menedżerka kliniki Planned Parenthood, autorka wspomnień, na podstawie których nakręcono „Unplanned”, oraz małżeństwo Ann McElhinney i Phelim McAleer, producenci filmu „Gosnell – The Trial of America’s Biggest Serial Killer”. Aborcjonista Kermit Gosnell odsiaduje dożywocie za trzy zabójstwa i jedno niezamierzone morderstwo. Zabił setki dzieci, które przeżyły aborcję, przecinając im nożyczkami rdzeń kręgowy. Przechowywał stopy niektórych dzieci i ciała dzieci w słoikach, w lodówce w pokoju socjalnym swojej obskurnej kliniki w Filadelfii. McElhinney i McAleer przeprowadzili wywiad z Gosnellem w więzieniu. McElhinney powiedziała, że spisując historię w najgorszych momentach brakowało jej słów, wtedy zaczynała się modlić, mimo że od lat tego nie robiła. Zarówno „Unplanned”, jak i „Gosnell” stały się niespodziewanymi hitami.

Tegoroczny Marsz przypomina o 50 rocznicy legalizacji aborcji. Dokonał tego rząd premiera Pierre’a Elliota Trudeau, 14 maja 1969 roku. Od tamtego czasu w Kanadzie zabito 4 miliony dzieci nienarodzonych.

Wszystko rozpocznie się o 12:30 na Wzgórzu Parlamentarnym. Po godzinie przemówień wyruszy przemarsz ulicami Ottawy, a następnie planowany jest koncert i świadectwa. Zakończenie o 4 po południu. Przemawiać będą Steve Karlen i Matt Britton z 40 Days for Life; poseł konserwatywny David Anderson, autor ustawy chroniącej wolność sumienia lekarzy, która trafi pod debatę 29 maja; arcybiskup Ottawy Terrence Prendergast; kardynał Thomas Collins z Toronto; Angelina Steenstra, koordynatorka Silent No More Awareness Campaign w Kanadzie oraz Shalyn McGuin z Save the 1.

[yop_poll id=”1″]