Papież Franciszek: Aborcja to jak wynająć płatnego mordercę

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że aborcja nigdy nie może być tolerowana, nawet gdy płód jest poważnie chory lub jest duże prawdopodobieństwo, że może umrzeć; wezwał lekarzy i kapłanów do wspierania w takich sytuacjach rodzin.

Przemawiając na sponsorowanej przez Watykan konferencji antyaborcyjnej, Franciszek powiedział, że sprzeciw wobec aborcji nie jest kwestią religijną, ale ludzką.

„Czy dozwolone jest wyrzucić życie do kosza, aby rozwiązać problem?” – pytał. „Czy dozwolone jest zatrudnienie płatnego mordercy, aby rozwiązać problem?”

Franciszek potępił decyzje o przerwaniu ciąży na podstawie badań prenatalnych, mówiąc, że istota ludzka „nigdy nie jest niekompatybilna z życiem”.

Nawet te dzieci, które mają umrzeć w chwili urodzenia lub wkrótce potem, zasługują na opiekę medyczną w łonie matki, powiedział Franciszek, dodając, że ich rodzice muszą być wspierani, aby nie bali się i nie czuli się opuszczeni.

„Troska o te dzieci pomaga rodzicom w żałobie i nie tylko postrzegać tego w kategoriach straty,, ale jako wspólną drogę razem – powiedział Francis.

Franciszek wypowiedział się zdecydowanie przeciwko aborcji, ale wyraził również współczucie dla kobiet, które jej miały i ułatwił im uwolnienie się od tego grzechu.

Komentarz Ojca św. następuje, gdy debata na temat aborcji ponownie trafia na pierwsze strony gazet w USA.