Nasi rodzice w Polsce – wielka miłość i zobowiązanie

Jakże często borykamy się z problemem pozostawionych w Ojczyźnie sędziwych rodziców. Istnieją rozwiązania, mogące zapewnić Państwa ukochanym bliskim godną i bezpieczną starość.

Teleopieka i telemedycyna w służbie seniora
W krajach Europy Zachodniej teleopieka jest powszechnym rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo seniorów. W Polsce systemy te są nowością, ale już istnieje na rynku kilka profesjonalnych firm oferujących usługi teleopiekuńcze na bazie nowoczesnych technologii.
Nawet samorządy wdrożyły do polityki senioralnej teleopiekę (jako projekty pilotażowe), i w wielu miastach zakwalifikowani do projektu emeryci już otrzymali opaski życia.
Czym jest teleopieka? Wyjaśnijmy to na przykładzie urządzenia SIDLY Care, oferowanego przez firmę CareLife System – jest to urządzenie klasy medycznej mierzące podstawowe parametry życiowe, z funkcją SOS oraz detektorem upadków. W sytuacji zagrożenia wysyła sygnał alarmowy pod zaufane numery telefonów, wybrane przez użytkownika. Składa się z opaski na rękę z przyciskiem, modułu głównego (bazy) i aplikacji na telefon, pozwalającej na bieżąco śledzić parametry życiowe seniora. W przypadku konieczności wezwania pomocy (udar, upadek, napad, itp.) użytkownik naciska guzik, który wysyła do urządzenia-bazy sygnał SOS, baza zaś wysyła wiadomość do osób, których numery telefonów zostały podane przy rejestracji (np. rodziny, sąsiadów czy lekarza). Osoby te wiedzą, że ich „podopieczny” znalazł się w niebezpieczeństwie, widzą też wskazania jego tętna, ciśnienia, temperatury i inne dane mogące skontrolować poziom zagrożenia życia. Taka technologia nie tylko pozwala na szybkie udzielenie fachowe pomocy, co może znacznie skrócić czas ewentualnej rekonwalescencji, ale również ratuje życie. Pozwala również, dzięki szybkiej reakcji, obniżyć koszty późniejszej rehabilitacji.
Urządzenie nadawczo-odbiorcze (baza), co ważne, działa również w odległości do około 200 m poza mieszkaniem. Jest to proste, ale genialne rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które nie pozostają pod stałą opieką lub mieszkają samotnie.
CareLife System swoim podopiecznym proponuje zakup zestawu SIDLY Care za cenę 1399 zł. To tylko 486 dolarów!

Ogólnopolskie usługi z zakresu teleopieki oraz telemedycyny świadczy również MTD Medical. Wdrożony przez tę firmę system NOVO to opaska lub wisiorek z guzikiem, umożliwiającym błyskawiczne łączenie się z Centrum Medycznym, które może natychmiast przysłać do pacjenta karetkę (lekarze znają kod do specjalnego zamka w domu lub mieszkaniu). Urządzenie bazowe zawiera zestaw głośnomówiący, umożliwiający rozmowy w przypadku gdy poszkodowany nie jest w stanie dojść do telefonu.
Drugą ofertą MDT Medical jest obsługa telemedyczna, czyli wsparcie lekarskie na odległość (przez telefon, komunikator internetowy lub NOVO). Zestaw NOVO można kupić za 1430 zł, lub wykupić abonament za wynajem zestawu (wraz ze świadczeniem teleoopieki) za 124 zł miesięcznie. To przecież dla nas dochód za niecałe pół dnia pracy! – Zakres usług, które rozwijamy obejmuje też ocenę stanu zdrowia i regularne wizyty lekarskie i pielęgniarskie – mówi Jacek Gleba, lekarz i prezes firmy MDT Medical.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Rehabilitacja  na najwyższym poziomie
Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita znajduje się w malowniczej Porąbce na Śląsku. Jest placówką świadczącą usługi opiekuńcze, pielęgnacyjne i rehabilitacyjne osobom przewlekle chorym, niepełnosprawnym, po przebytych zdarzeniach neurologicznych oraz w podeszłym wieku. TriVita dysponuje nowoczesnym Centrum Rehabilitacji, 15 poradniami specjalistycznymi i komfortowym zapleczem pobytowym, gwarantującym całodobową opiekę i zabiegi rehabilitacyjne. Ciekawe położenie ośrodka – w pięknych Beskidach, w pobliżu Jeziora Żywieckiego, wpływa na psychikę pacjentów kojąco, co może przyspieszyć rekonwalescencję.
Wartą uwagi jest również oferta Trivity dotycząca tzw. pobytów wytchnieniowych. Są to pakiety pobytowe z pełnym wyżywieniem, opieką pielęgnacyjną i pielęgniarską 24/7, których celem jest zmiana otoczenia i zaktywizowanie intelektualne oraz ruchowe podopiecznych, bez konieczności wdrażania poważniejszych procedur medycznych.

Od 29 lat o rehabilitację seniorów dba prestiżowa Klinika Krojanty. Położona w otulinie bajecznych Borów Tucholskich placówka składa się z kilku obiektów, wyposażonych w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji po udarze, wylewie, złamaniach i wszelkich dolegliwościach narządu ruchu. Klinika Krojanty zapewnia również leczenie specjalistyczne w chorobach geriatrycznych oraz świadczy zabiegi takie jak krioterepia, hydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia i inne. Klinika Krojenty bazuje na najnowszych urządzeniach i specjalistycznych technikach medycznych, nie rezygnując przy tym ze skutecznych technik tradycyjnych, jak zabiegi medycyny naturalnej. Komfortowe pokoje i apartamenty gwarantują wygodny pobyt i szybszą rekonwalescencję. Bliskość jezior Pojezierza Pomorskiego i rezerwat biosfery zapewniają podopiecznym swoisty mikroklimat, co ułatwia szybki powrót do zdrowia, odnowienie sił fizycznych i odprężenie psychiczne.

Położony w Szymanowie koło Konstancina-Jeziornej nowoczesny Ośrodek Rehabilitacji LEONARDI jest specjalistyczną placówką medyczną skupioną na rehabilitacji schorzeń narządu ruchu, neurologicznych i kardiologicznych. To tu skutecznie leczy się dolegliwości bólowe stawów, kolan, bioder, miednicy, prowadzi rehabilitację pourazową kręgosłupa i leczy dysfunkcje układu kostnego. Klinika prowadzi również stacjonarną opiekę senioralną dla pacjentów wymagających stałej opieki i rehabilitacji. Zakwaterowani w komfortowych pokojach mają zapewniony indywidualny program rehabilitacyjny oraz dobraną do stanu zdrowia dietę. Konstancińska Klinika jest atrakcyjną opcją wyboru dla seniorów z Mazowsza, gdyż pomimo bliskości Warszawy w Konstancinie panuje morski klimat (miasto posiada też własne tężnie!), a Konstancin uzyskał status uzdrowiska. Nieograniczone godziny odwiedzin pensjonariuszy i bliskość lotniska Chopina to kolejne atuty Ośrodka Rehabilitacji LEONARDI, dzięki którym Polonia powinna wziąć go pod uwagę.

Dom opieki na godną jesień życia
Jura Krakowsko-Częstochowska jest jedną z najpiękniejszych krain Polski. To właśnie na Jurze, w uroczym mieście Myszków mieści się dom długoterminowej opieki senioralnej „Eden”. Komfortowo zaprojektowane i indywidualnie urządzone przez samych podopiecznych pokoje i apartamenty oraz całodobowa opieka pielęgniarska i fizykoterapeutyczna zagwarantują Państwa seniorom wygodną i bezpieczną jesień życia. „Eden” przyjmuje pacjentów w podeszłym wieku, również z każdym rodzajem niepełnosprawności, zapewniając im rehabilitację, indywidualne diety, zajęcia kulturalno-oświatowe, opiekę medyczną i duszpasterską. Urokliwa okolica i czyste lasy w sąsiedztwie korzystnie wpływają na psychikę pensjonariuszy, dzięki czemu rehabilitacja jest skuteczniejsza. „Eden” dzieli od lotniska Pyrzowice zaledwie 25 km, co zapewnia wygodę odwiedzin osobom z zagranicy.
ORPEA Polska jest liderem branży opieki senioralnej. Posiada sieć 10 placówek – domów opieki i klinik rehabilitacyjnych. Wkrótce otworzy kolejne 8 w największych polskich miastach. Komfortowe, dostosowane do potrzeb osób starszych, zapewniają całodobową opiekę oraz różne formy rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i kardiologicznej. Domy specjalizują się m.in. w opiece nad osobami z chorobą Alzheimera (specjalne Centrum Alzheimera w Rezydencji Na Dyrekcyjnej we Wrocławiu, a wkrótce na Górnym Śląsku i na Mazowszu). Prawie wszystkie placówki (poza jedną) mają status podmiotu leczniczego – czyli podlegają kontroli różnych instytucji, a personelowi stawia się bardzo wysokie wymagania, również w kwestii odpowiedniego traktowania podopiecznych. – W myśl filozofii międzynarodowej Grupy ORPEA, która brzmi: „życie z nami trwa dalej”, usprawniamy i aktywizujemy naszych mieszkańców i pacjentów rehabilitacyjnych, organizujemy imprezy kulturalne, jeździmy na wycieczki, a nawet wychodzimy do teatru z pacjentami oddychającymi na stałe przy pomocy respiratora, za co zostaliśmy nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie Liderów Ochrony Zdrowia – mówi Magdalena Michalska, dyrektor marketingu, komunikacji i PR.

Prezenty dla Państwa rodziców lub dziadków w Polsce
Zaczął się okres urlopowy i czas wzmożonych podroży do starej Ojczyzny. Wielu z naszych Czytelników już zaplanowało odwiedziny rodziców czy dziadków i zastanawiają się nad prezentem z Kanady, który sprawi im radość, poprawi zdrowie i ułatwi codzienne funkcjonowanie.
Podpowiadamy: z Kanady warto przywieźć syrop klonowy, a artykuły medyczne i inne produkty dedykowane seniorom kupią Państwo w Polsce – markowe, z europejskim certyfikatem jakości i w dużo niższej cenie!
Zachęcamy naszych Czytelników do zainteresowania się senioralnym sklepem internetowym Żyj Łatwiej (www.zyjlatwiej.pl). Setki najwyższej jakości produktów – od nowoczesnych wózków inwalidzkich po artykuły pierwszej potrzeby zakupią Państwo właśnie w tym sklepie, w dobrej cenie, a przesyłka dotrze błyskawicznie pod wskazany adres. Warto zwrócić uwagę na przykładowe ceny produktów zamieszczonych w ogłoszeniu sklepu Żyj Łatwiej i porównać je z cenami z naszej tabelki. Wniosek jest oczywisty – zróbmy zakupy w Polsce, nie przepłacajmy za takie same lub podobne produkty dostępne w Kanadzie. Tym bardziej, że w przypadku konieczności serwisowania czy reklamacji cała procedura jest dużo prostsza, niż gdybyśmy mieli przeprowadzać ją z terenu Kanady.

Kolagen dla ludzi starszych
Naturalny kolagen zawarty w produkcie 4Flex zdobył w Polsce uznanie milionów osób cierpiących na dolegliwości związane z narządem ruchu czy po prostu ze starością. To absolutny numer jeden wśród produktów kolagenowych dla seniorów. 4Flex jest kolagenem nowej generacji wspierającym stawy z problemami; Kolagen Fortigel® zawarty w 4Flex, wchłania się aż w 95% i gromadzi głównie w tkance chrzęstnej. To w zasadzie „must have” każdej osoby po 50. roku życia. Zatem, zamiast przywozić z Kanady podobny produkt dla Państwa rodziców czy dziadków, warto kupić go już będąc w Polsce – jest dostępny w każdej aptece na terenie kraju. Miesięczna kuracja to koszt ok. 50 zł, czyli niewiele. Warto go kupić także dla siebie i dla swoich przyjaciół w Kanadzie, ponieważ jego dobroczynny wpływ na stawy będziemy odczuwać przez długi czas.