Po raz pierwszy na kanadyjskiej liście organizacji terrorystycznych znalazła się  prawicowa grupa ekstremistyczna. Public Safety Canada dodało do listy Blood & Honour, międzynarodową sieć neonazistowską, oraz jej uzbrojony oddział Combat 18. Na liście znajdują się takie organizacje jak Al-Kaida, ISIL, Boko Haram czy Tamilskie Tygrysy.

Za pomaganie grupom znajdującym się na liście w prowadzeniu działalności terrorystycznej grozi odpowiedzialność karna. Poza tym majątek organizacji może zostać zamrożony.

Blood & Honour została założona w Wielkiej Brytanii w 1987 roku. Dokonywała brutalnych ataków w Europie i Ameryce Północnej. Federalne ministerstwo ds. bezpieczeństwa publicznego napisało w swojej nocie, że w 2012 roku w Czechach Blood & Honour i Combat 18 dokonały zamachu bombowego na budynek, w którym mieszkały głównie rodziny Romów. W tym samym roku czterech członków Blood & Honour mieszkających w Tampie na Florydzie zostało skazanych za zabójstwo dwóch bezdomnych mężczyzn dokonane w 1998 roku. Grupa miała ich uważać za gorszych ludzi.