29-letni Anthony Spagnolo z Toronto, właściciel firmy konsultingowej specjalizującej się w zarządzaniu budową, stracił 30 000 dolarów w 30 minut. Mówi, że portfel skradziono mu 5 września najpewniej, gdy szedł na lunch z klientami w okolicy Yonge Street i St. Clair Avenue. Złodzieje zrobili za jego pieniądze zakupy w centrum handlowym Yorkdale.

Spagnolo wyszedł na lunch o 12:10, a o 12:40 dostał wiadomość z American Express o tym, że ktoś się próbował zmienić login do jego konta. Wtedy mężczyzna zorientował się, że nie ma portfela i zaczął dzwonić do instytucji, które wystawiły jego karty płatnicze. Okazało się, że złodzieje zdążyli już wydać ponad 15 000 dolarów w sklepie Apple, 9000 w Holt Renfrew, 2000 w Continental Currency Exchange i wypłacili kilka tysięcy przy użyciu dwóch kart debetowych.

Policja potwierdza, ze prowadzi śledztwo, ale nie ma żadnych podejrzanych. Spagnolo uważa, że to nie jest robota jednej osoby. Na szczęście dostał zwroty i mówi, że teraz będzie nosił przy sobie tylko jedną kartę płatniczą.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU