Na Litwie pracują już galerie handlowe. W poniedziałek do pracy wrócą salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Planowane jest także wznowienie ruchu lotniczego.

Obowiązują jednak środki bezpieczeństwa. Klienci galerii handlowych muszą nosić maski, spacery są zaś dozwolone w grupach maksymalnie dwuosobowych. Trzeba zachowywać dystans przynajmniej 2 metrów od sprzedawcy, kontaktować z nimi można się maksymalnie przez kwadrans. Galerie handlowe rekomendują płacenie bezgotówkowe, na parkingach samochody ustawiają się na co drugim stanowisku. Czas między 10 i 11 rano przeznaczony jest dla klientów powyżej 60 roku życia. Sklepy w galeriach pracują w godzinach 10 – 20. Do powrotu do pracy przygotowują się także 3 lotniska na Litwie. Planowane jest wznowienie połączeń lotniczych z Frankfurtem, Kopenhagą i Warszawą – informuje „Rzeczpospolita”.

„Przede wszystkim ważne, aby kraj odzyskał dostęp do głównych węzłów komunikacyjnych. Najprawdopodobniej byłyby to Frankfurt, Kopenhaga i ewentualnie Warszawa. Drugi krok powrotu do normalności to wznowienie lotów na trasach, którymi nasi obywatele, którzy pracują za granicą, chcieliby podróżować i wracać do miejsc, w których pracowali” – cytuje Mariusza Gielżynisa szefa stowarzyszenia Lietuvos oro uostai (Lotniska Litwy) portal, powołując się na jego wypowiedź dla agencji BNS.