Szef muzyczny Programu III Polskiego Radia Piotr Metz ogłosił we wtorek swoje odejście z tej stacji. W rozmowie z dziennikarką Moniką Olejnik pokazał SMS-a od dyrektora programu nakazującego zdjęcie z anteny piosenki Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Wzwiązku z usunięciem przez kierownictwo Trójki z jej Listy Przebojów piosenki Kazika wymierzonej w Jarosława Kaczyńskiego, odejście ze stacji ogłosili już m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona i Agnieszka Szydłowska. We wtorek w nagraniu, które ukazało się na facebookowym profilu Moniki Olejnik, zrobił to dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz.

Dziennikarz pokazał SMS-a wysłanego do niego o godzinie 2.52 w nocy przez dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego o treści: „Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie”.

Utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” 15 maja pojawił się szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać, podobnie jak do artykułu informującego o sukcesie piosenki. Władze stacji ogłosiły później, że głosowanie zostało anulowane z powodu „złamania regulaminu” i dopuszczenia do głosowania „piosenki spoza listy”.

Piosenka Kazika nawiązywała do sytuacji, kiedy Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki mimo obostrzeń nałożonych przez rząd – cmentarze w czasie pandemii miały być zamknięte.