Od początku krwawego odwetu Izraela po ataku terrorystycznym Hamasu, ofiarami żydowskiego wojska padają również chrześcijanie. Łaciński Patriarchat Jerozolimy właśnie poinformował o kolejnym takim wydarzeniu. Wojsko Izraela zniszczyło katolicką szkołę Św. Rodziny w Gazie. W wyniku uderzenia rakiety zginęły „setki niewinnych istnień”.

„Szkoła św. Rodziny i otaczający ją obszar w Gazie zostały zniszczone wczoraj w nalocie, skutkującym  tragiczną stratą setek niewinnych istnień. Szkoła służyła jako azyl dla wysiedlonych rodzin, dając im bezpieczne miejsce pośród chaosu”, opłakiwał bestialskie wydarzenie Caritas.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Organizacja charytatywna ponowiła przy okazji swój apel o zawieszenie broni, które zakończyłoby rzeź niewinnych przez działania militarne i represje wojsk okupacyjnych.

Do tragicznego ataku odniósł się również Łaciński Patriarchat Jerozolimy. W wydanym przez siebie oświadczeniu kościelna jednostka „potępiła w najmocniejszych słowach” wstrząsający mord. Dyrektor Operacyjny Patriarchatu, Sami el- Yousef dodał, że nie wiadomo, jak wiele osób poniosło śmierć w skutek nalotu.

Według komunikatu sił zbrojnych Izraela w szkole  ukrywali się terroryści.