Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierowany zostanie projekt dotyczący propozycji prezydenta o wprowadzeniu bonu wakacyjnego na każde dziecko w wysokości 500 zł na potrzeby wypoczynku krajowego – mówił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział na początku czerwca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

“Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierujemy odpowiedni projekt, który umożliwi w praktyce realizację zapowiedzi pana prezydenta (wprowadzenia bonu wakacyjnego – PAP). Chcemy, żeby jeszcze w te wakacje polskie rodziny z dziećmi mogły z tej propozycji prezydenta skorzystać” – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia wicepremier Sasin.

Dodał, że z jednej strony będzie to wsparcie polskich rodzin, a z drugiej – wsparcie polskiej branży turystycznej, która przeżywa problemy w związku z epidemią koronawirusa.

“Chcemy zachęcić Polaków, aby spędzili wakacje w Polsce, a tym samym dali szansę branży turystycznej na to, aby przejść przez okres kryzysu w miarę suchą stopą” – powiedział wicepremier.

pap